«انتقامجویان» اطلاعات مهمی از ضربات سایبری به اسرائیل منتشر کرد/ بازان هم امروز هک شد

اطلاعات

گروهی که خود را انتقامجویان سایبری معرفی کرده، برای نخستین بار اعلام کرده است که پشت‌صحنه تعداد زیادی از عملیات‌های سایبری علیه رژیم صهیونیستی قرار داشته است.

این گروه هکری دقایقی قبل با انتشار تصاویر و ویدئوهایی از حملات گسترده خود به مراکز و تأسیسات کلیدی و حیاتی رژیم صهیونیستی در سالهای گذشته، از هک گروه پتروشیمی «بازان» رژیم صهیونیستی خبر داد.

گروه بازان بزرگترین شرکت پتروشیمی رژیم صهیونیستی است که انحصار بخش عمده‌ای از صادرات صنایع شیمیایی رژیم صهیونیستی به کشورهای اروپایی و آمریکا را در دست دارد.
این گروه هکری همچنین با انتشار تصاویری از جزئیات نقص و اختلال در عملکرد سیستم‌های مستقر در پالایشگاه بازان به‌طور رسمی مسئولیت هک این تأسیسات را برای 4 مرتبه در ماه‌های ژوئن و آگوست 2021 و ژوئن و نوامبر 2022 به‌عهده گرفته است.

هک بازان

میان تصاویر و ویدئوهای منتشرشده از حملات سایبری این گروه می‌توان به آتش‌سوزی در تأسیسات ترانسفورماتورهای الکتریکی شرکت کارمل در حیفا در دسامبر سال 2022، نقص و اختلال در سیستم یکی از تأسیسات پالایشگاهی رژیم صهیونیستی در فوریه 2023 اشاره کرد.

انتقامجویان سایبری در بخشی از پیام تهدیدآمیز خود علیه مقامات رژیم صهیونیستی اعلام کرد: از سال 2020 تا امروز بسیاری از تأسیسات پتروشیمی را منفجر کرده‌ایم، اما زمان هنوز برای وارد کردن ضربه سنگین اصلی فرا نرسیده است.

انتقامجویان از سدّ معروفترین برند فایروال اسرائیلی عبور کرده‌اند

بر اساس اسنادی که گروه انتقامجویان سایبری در کانال تلگرامی خود (https://t.me/CyberAv3ngers) قرار داده است، به‌نظر می‌رسد این گروه مدعی است که از سد معروفترین برند فایروال اسرائیلی یعنی Check Point عبور کرده است.

عبور از این فایروال می‌تواند به‌معنای در دسترس بودن بسیاری از تجهیزات صنعتی پتروشیمی در سرزمین‌های اشغالی باشد.

این گروه همچنین اعلام کرده است که اسناد نفوذ به اطلاعات پتروشیمی بازان رژیم صهیونیستی را برای فروش گذاشته است.

بیشتر بخوانید

وال استریت ژورنال: عربستان میزبان مذاکرات صلح روسیه و اوکراین خواهد بود

شبکه های اجتماعی

لوگوی فیسبوک
لوگوی انستاگرام
لوگوی تلگرام

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان