برگزاری مراسم ازدواج آسان در قالب جشن وصال در استان بوشهر

مراسم ازدواج 20 زوج جوان زیر پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی در جنوب استان بوشهر در شهرستان‌های دیر و کنگان در قالب جشن وصال شامگاه جمعه برگزار شد.

اکبر پورات در این آیین، اظهار داشت: مراسم ازدواج زوج‌های جوان در راستای منویات مقام معظم رهبری و جوانی جمعیت در 10 شهرستان استان بوشهر برگزار می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر ضمن قدردانی از فرمانداران کنگان و دیر و کمیته امداد و بهزیستی این 2 شهرستان افزود: برای هر کدام از زوج‌های جوان 5 میلیون تومان از طرف استانداری بوشهری به آنان اهدا می‌شود.

وی اضافه کرد: از طرف اداره کل ورزش و جوانان استان یک سفر مشهد مقدس با هزینه اسکان و از طرف کمیته امداد هم برای هر زوج یک حواله جهیزیه 52 میلیون تومانی و از طرف بهزیستی 5 میلیون تومان اهدا خواهد شد.

برگزاری مراسم ازدواج 200 زوج جوان در استان بوشهر

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر نیز با بیان اینکه در دهه امانت و ولایت مراسم ازدواج 200 زوج جوان در استان برنامه‌ریزی شده است افزود: در دهه امامت و ولایت در تمامی شهرستان‌های استان جشن ازدواج آسان برگزار می‌شود.

رقیه زنگنه‌نژاد افزود: تلاش دولت رفع موانع و تقویت مشوق‌هایی نظیر مسکن و اشتغال در کار مراسم ازدواج آنان است.

وی بیان کرد: تسهیل ازدواج شرایط مناسب برای شکل‌گیری کانون خانواده و فرصت فرزندآوری است تا جامعه جوان پویا و مولد شکل گیرد.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری بوشهر اضافه کرد: یکی از اولویت‌های دولت سیزدهم ایجاد بستر مناسب برای تشکیل خانواده و حمایت از جامعه جوانی است.

زنگنه‌نژاد بیان کرد: گفتمان ازدواج آسان و فراهم کردن شرایطی که با کمترین هزینه زوج‌ها زندگی خودشان را آغاز کنند از اهم برنامه‌های دولت سیزدهم است.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان