نقاشی گمنام یک‌شبه ۳۰ هزار پوندی شد!

نقاشی

یک نقاشی آبرنگ که در ابتدا به قیمت ناچیزی خریداری شده بود به‌زودی به عنوان یکی از آثار «ویلیام ترنر»‌ راهی حراجی خواهد شد.

به گزارش اتحادنیوز، یک خریدار ناشناس حدود ۳۰ سال قبل یک نقاشی آبرنگ تصویرگر یک کلیسای قدیمی را به قیمت ۱۰۰ دلار در جریان فروش زیر قیمت اسباب و اثاثیه‌های عمارتی در انگلستان خرید. اکنون مشخص شده است که این نقاشی یکی از نخستین آثار هنری است که توسط «ویلیام ترنر»،‌ نقاش نامدار بریتانیایی خلق شده است.

مالک کنونی این نقاشی آبرنگ بی‌آنکه از هویت خالق آن اطلاع داشت باشد،‌ نقاشی را در اتاق ناهارخوری نصب کرد، البته نام «ویلیام ترنر» پشت این نقاشی نوشته شده است.

هنوز مشخص نیست که این نقاشی پیش از اینکه از عمارت انگلستانی سر در بیاورد در کجا نگهداری می‌شد. صاحب کنونی نقاشی در نهایت با بررسی میراث «ترنر» در «تیت»‌ شامل هزاران نقاشی و طرحی که در زمان مرگ هنرمند در سال ۱۸۵۱ به ملت سپرده شده بود، اصالت نقاشی آبرنگ را شناسایی کرد.

طرح اولیه این اثر هنری در دفترچه طراحی «ترنر»‌ پیدا شده است. «ترنر»‌ این نقاشی آبرنگ تصویرگر نمایی از کلیسای «سن دیوید» در «پمبروکشر» را در سن ۲۰سالگی و در جریان سفرش به «ولز» خلق کرد.

از آنجا که منشا اولیه این نقاشی مشخص نشده است، انتظار می‌رود که این اثر هنری در  این نقاشی در حراجی ۲۰ مارس به قیمت ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ پوند به فروش برسد.

«ترنر» که یک نقاش رمانتیک بریتانیایی بود، به عنوان یکی از پیشگامان هنر مدرن شناخته می‌شود. او که هنر را با نقاشی‌های سنتی نئوکلاسیک آغاز کرده بود،‌ سبک رئالیسم را پیش گرفت که در آن زمان شناخته نشده بود. او با هزاران نقاشی رنگ روغن و آبرنگ نحوه به‌کارگیری رنگ،‌ نور و ضربات قلمو را تجربه کرد. این نقاش همچنین تابلوهای نقاشی رنگ روغن را در فضای آزاد خلق می‌کرد، روشی که بعدها امپرسیونیست‌ها را نیز تحت تاثیر قرار داد. از جمله مشهورترین آثار هنری او به «باران،‌ بخار و سرعت»(۱۸۴۴) می‌توان اشاره کرد.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان