انور ابراهیم پاسخ تنبیهی ایران را یک اقدام مشروع خواند

انور ابراهیم پاسخ تنبیهی ایران را یک اقدام مشروع خواند

انور ابراهیم نخست وزیر مالزی در واکنش به پاسخ گسترده موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی ایران به اقدامات تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی، آن را «اقدامی مشروع» خواند.

به گزارش اتحادنیوز، از تارنمای کانال اخبار آسیا، انور ابراهیم در بیانیه‌ای اعلام کرد: به دنبال حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به سفارت ایران در دمشق، شلیک پهپادها توسط ایران یک اقدام مشروع است.

این بیانیه پس از آن صادر شد که انور ریاست نشست شورای امنیت ملی مالزی بمنظور گفت‌وگو در مورد افزایش تنش‌ها در غرب آسیا را بر عهده داشت.

نخست وزیر مالزی همچنین تاکید کرد: اسرائیل به هر گونه تلافی دیگری که تنش‌ها در خاورمیانه را تشدید می‌کند، دست نزند.

نخست وزیر مالزی تصریح کرد: کلید حل این مساله، حل فوری وضعیت غیر انسانی در غزه است. بنابراین، توجه جهانی باید به طور کامل و بدون انحراف بر آن متمرکز شود.

وی اضافه کرد: باید یک آتش‌بس پایدار که مسیر کمک بشردوستانه را ممکن می‌کند، وجود داشته باشد.

از زمان شروع شرارت‌های رژیم صهیونیستی در منطقه که در حال حاضر نزدیک به ۳۴ هزار شهید در نوار غزه بر جای گذاشته است، انور ابراهیم و مردم مالزی از مردم فلسطین حمایت کرده اند.

پیش از این محمد حسن وزیر خارجه مالزی روز یکشنبه به دنبال پاسخ تنبیهی گسترده ایران علیه رژیم اسرائیل، تاکید کرد: هرگونه تحریک یا تلافی بیشتر می‌تواند یک جنگ ویرانگر منطقه‌ای را به همراه داشته باشد که به نفع منطقه و مساله فلسطین نیست.

وی همچنین به جامعه بین‌الملل یادآور شد که از هدف تضمین آزادی فلسطینی‌ها و حقوق آنها برای داشتن سرزمین خودشان غفلت نکنند چرا که هرگونه انحراف از چنین هدفی همان چیزی است که اسرائیل می‌خواهد.

وی همچنین تاکید کرد که اقدامات رژیم صهیونیستی برای انحراف توجه جامعه جهانی از اقدامات بی‌رحمانه و غیرانسانی شنیع در فلسطین صورت می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۳ با انتشار اطلاعیه‌ای، از انجام عملیات «وعده صادق» و شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم اسرائیل با هدف تنبیه تل‌آویو برای حمله موشکی این رژیم به کنسولگری ایران در سوریه خبر داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق صورت گرفت.

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری ایرنا

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان