«آلارچی»: جامعه جهانی وظیفه دارد برای کشت جایگزین با افغانستان همکاری کند

آلارچی

رئیس اجرایی پیشین دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل در دیدار با معاون نخست وزیر حکومت طالبان تاکید کرد وظیفه جامعه جهانی است که برای کشت جایگزین مواد مخدر با افغانستان همکاری کند.

به گزارش اتحادنیوز، «پینو آلارچی» رئیس اجرایی پیشین دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل با «ملاعبدالغنی برادر» معاون اقتصادی نخست وزیر حکومت طالبان در سفرش به کابل دیدار و گفتگو کرد.

دفتر مطبوعاتی معاون اقتصادی نخست وزیر حکومت طالبان در بیانیه‌ای اظهارداشت در این دیدار دو طرف درباره مبارزه با مواد مخدر و همکاری‌های مشترک جامعه جهانی تبادل نظر کردند.

آلارچی با اشاره به کاهش کشت مواد مخدر در افغانستان گفت جامعه جهانی وظیفه دارد که با مقامات کابل برای کشت جایگزین مواد مخدر کمک و همکاری کند.

وی افزود به احتمال بسیار سازمان ملل در آینده‌ای نزدیک کنفرانسی در کابل برگزار خواهد کرد تا حمایت مالی لازم برای کشت جایگزین مواد مخدر برای افغانستان فراهم شود.

ملابرادر معاون اقتصادی نخست وزیر حکومت طالبان نیز در این دیدار گفت طی بیش از دو سال گذشته با کشت و قاچاق مواد مخدر مبارزه شده است و سطح تولید آن در شرایط کنونی به صفر رسیده است.

وی خاطرنشان کرد هزاران معتاد برای مداو جمع‌آوری شده است و برای آنها زمینه کار، برنامه‌های آموزشی نیز راه‌اندازی شده است.

معاون نخست وزیر حکومت طالبان گفت در افغانستان اکنون نظامی مستقل و امنیت سراسری ایجاد شده است و سازمان‌های بین‌المللی به راحتی می‌توانند در این کشور همکاری کنند.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان