رایزنی‌های کاظمی قمی در دوحه

کاظمی قمی

نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان که به دوحه سفر کرده با نمایندگان انگلیس و حکومت سرپرستی افغانستان رایزنی کرد.

به گزارش اتحادنیوز، حسن کاظمی قمی، نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان که به منظور شرکت در نشست دوحه به قطر سفر کرده، نماینده ویژه انگلیس و همچنین نماینده حکومت سرپرست افغانستان دیدار و گفتگو کرد.

وی در خصوص این دیدارها در صفحه شخصی خود در برنامه ایکس نوشت: گفتگو با نماینده ویژه انگلیس در دوحه بحث بر سر این سوال بود: قدرت اجرایی و میزان اثرگذاری هماهنگ‌کننده بین‌المللی برابر آوار چندین دهه مشکلات ناشی از تجاوز خارجی در امور افغانستان چگونه تعریف شده است؟ بقول مولوی ای در دو جهان یگانه تعجیل مکن در رفتن چون زمانه تعجیل مکن.

کاظمی قمی همچنین در پستی دیگر درباره دیدار با نماینده حکومت سرپرست افغانستان نوشت: در گفتگویی مفصل، سودمند و صریح با نماینده حکومت سرپرست افغانستان در دوحه تاکید شد؛ قرن‌ها همجواری، هموندی و همسایگی، توام با همکاری در حوزه تمدنی مشترک، دینی یکسان و فرهنگی همسان سبب شده دفاع از کیان همه اقشار مردم افغانستان فارغ از سیاست‌ها و صورت‌ها مبنای دیپلماسی ایران باشد.

کشور افغانستان , حسن کاظمی قمی ,

نشست دو روزه سازمان ملل درباره افغانستان با حضور نمایندگان ویژه کشورها امروز (یکشنبه، 29 بهمن) با حضور دیپلمات‌های 25 کشور جهان و نمایندگان جامعه مدنی افغانستان در دوحه، پایتخت قطر آغاز می‌شود.

کاظمی قمی در این نشست به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران حضور دارد.

طالبان هم در این نشست دعوت شده بود، اما شب گذشته در بیانیه‌ای تصریح کرد به دلیل عدم پذیرش خواسته‌هایش از حضور در دوحه خودداری می‌کند.

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان