ادامه افغان‌هراسی پاکستان در نشست‌های بین‌المللی

افغان‌هراسی

نخست وزیر پاکستان با تکرار ادعای فروش تجهیزات نظامی جامانده در افغانستان گفت این موضوع پیامدهایی در سطح منطقه و خاورمیانه خواهد داشت.

به گزارش اتحادنیوز، «انوارالحق کاکر» نخست‌وزیر دولت موقت پاکستان بار دیگر ادعا کرد سازوبرگ‌های جامانده از نیروهای خارجی در افغانستان در بازارهای سیاه به فروش می‌رسد.

کاکر در نشست اقتصاد جهانی مدعی شد این تجهیزات به بازیگران غیردولتی منتقل شده و این برای پاکستان چالش برانگیز است.

وی افزود: افغانستان برای ناتو و ایالات متحده آمریکا یک پروژه رها شده بود؛ اما برای ما پیامدهای واقعی قابل احساس داشت، به‌ویژه تجهیزاتی که به ارتش افغانستان داده شد که متأسفانه این تجهیزات در بازارهای سیاه فروخته شد و سپس به بازیگران غیردولتی منتقل شدند.

نخست‌وزیر دولت موقت پاکستان ادامه داد: آنان با استفاده از این تجهیزات، منطقه ما را به چالش می‌کشند و پیش‌بینی من این است که این موضوع پیامدهایی برای خاورمیانه نیز خواهد داشت.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان پیش از این در واکنش به ادعای فروش تسلیحات جامانده آمریکایی در افغانستان آن را تبلیغات خوانده بود.

مجاهد تأکید کرده بود: پس از اخراج نیروهای خارجی و حاکمیت کامل امارت اسلامی، تمامی سلاح‌ها، تجهیزات و وسائل نقلیه در انبارها و ذخایر کشور نگهداری می‌شود و هیچ‌کس اجازه قاچاق یا فروش حتی یک سلاح را ندارد.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان