انگلیس: پریگوژین جان باخته اما شواهدی درباره حضور او در هواپیما وجود ندارد

انگلیس: پریگوژین جان باخته اما شواهدی درباره حضور او در هواپیما وجود ندارد

وزارت دفاع انگلیس حضور فرمانده سابق ارتش خصوصی در هواپیمایی که سقوط کرد را تأیید نکرده اما گفته او به احتمال زیاد جان باخته است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت دفاع انگلیس در بیانیه‌ای درباره مرگ «یوگنی پریگوژین»، فرمانده سابق ارتش خصوصی «واگنر» گفته «بسیار محتمل است که او واقعاً مرده باشد.»

وزارت دفاع انگلیس با وجود این گفته هیچ «شواهد قطعی» مبنی بر حضور او در هواپیمایی که چهارشنبه در منطقه‌ «تور»، واقع در بین مسکو و سن‌پطرزبورگ سقوط کرد وجود ندارد.

مقام‌های وزارت دفاع انگلیس گفته‌اند که پریگوژین به اتخاذ «تدابیر امنیتی فوق‌العاده» شهرت داشته است. آنها در عین حال گفته‌اند با ارزیابی دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا مبنی بر اینکه پریگوژین «احتمالاً» در آن هواپیما حضور داشته موافقند.

وزارت دفاع انگلیس ارزیابی خود از وضعیت گروه واگنر پس از مرگ پریگوژین را اینطور توصیف کرده که این گروه احتمالاً بعد از این واقعه با «خلا رهبری» مواجه خواهد بود، به ویژه به این دلیل که دو رهبر اصلی دیگر این گروه یعنی «دیمیتری آتکین» و «والری چکالوف» نیز در آن حادثه جان باختند.

نام پریگوژین در فهرست مسافران یک جت شخصی قرار داشت که عصر چهارشنبه بعد از پرواز از مسکو در شمال غرب این شهر دچار سانحه شد و سقوط کرد. دلیل سقوط هنوز مشخص نشده اما روسیه گفته در حال انجام تحقیقات در خصوص آن است.

اخبار بیشتر

شبکه های مجازی

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان