امارت اسلامی خواهان روابط دوستانه با ایران است/ گام‌های جدی برای تسهیلات به مهاجرین در ایران برداشته شود

امارت اسلامی خواهان روابط دوستانه با ایران است/ گام‌های جدی برای تسهیلات به مهاجرین در ایران برداشته شود

مولوی عبدالکبیر، سرپرست ریاست الوزراء امارت اسلامی در دیدار با سفیر افغانستان در تهران، خواهان روابط دوستانه با همه همسایگان و جامعه بین المللی به خصوص جمهوری اسلامی ایران شده و افزود که برای ارائه تسهیلات بیشتر به افغانستانی‌های مقیم ایران گام‌های جدی برداشته شود.

دفتر مطبوعاتی ریاست الوزراء امارت اسلامی امروز چهارشنبه، ۲۱ تیربا نشر این خبر گفته است  که مولوی عبدالکبیر سرپرست و معاون سیاسی ریاست الوزراء با مولوی فضل محمد حقانی، سفیر افغانستان در تهران دیدار نمود.

در این دیدار ابتدا مولوی فضل محمد حقانی در مورد فعالیت های سفارت افغانستان در تهران به سرپرست و معاون سیاسی ریاست الوزراء معلومات ارائه کرده و گفت که تمام امور سفارت بدون کدام مانع و تاخیر، جریان دارد.

وی افزود که افغانستانی های مقیم ایران از امارت اسلامی و به ویژه از سفارت افغانستان خوشحال اند و به مشکلات آنان از سوی سفارت رسیدگی به موقع صورت می‌گیرد.

سفیر افغانستان در تهران درصحبت هایش گفت “که ایران با افغانستان روابط خوبی دارد و ما تلاش می‌کنیم این روابط را تقویت کنیم.”

وی برخی ازمشکلات را با سرپرست و معاون سیاسی ریاست الوزراء شریک ساخت و خواستار هدایات لازم گردید.

از سوی هم مولوی عبدالکبیر، گفت که امارت اسلامی به شمول ایران، خواهان روابط خوب و دوستانه با همه همسایگان و جامعه بین المللی است و در این زمینه تلاش می کند.

مولوی عبدالکبیر افزود که باید برای ارائه تسهیلات بیشتر به افغانستانی های مقیم ایران گام های جدی برداشته شود.

اخبار روز دنیا در پایگاه خبری اتحادنیوز

ما را در فضای مجازی دنبال کنید

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان