بیانیه سازمان ملی مهاجرت درباره الزامی نبودن شرکت در طرح جذب سرمایه‌گذاری اتباع خارجی

بیانیه

سازمان ملی مهاجرت در بیانیه‌ای توضیحاتی درباره طرح جذب سرمایه‌گذاری اتباع و مهاجرین خارجی ارائه کرد.

به گزارش اتحادنیوز، به دنبال واکنش‌های گسترده به طرح جدید «مدیریت منابع مالی و سرمایه‌گذاری اتباع و مهاجرین خارجی» در زنجیره تولید در جمهوری اسلامی ایران و سوءتفاهم‌هایی که در نحوه اطلاع‌رسانی این طرح به وجود آمده بود، سازمان ملی مهاجرت در بیانیه‌ای توضیحاتی دراین‌باره ارائه کرد.

متن بیانیه منتشر شده به این شرح است:

بیانیه مهم سازمان ملی مهاجرت

بدین وسیله پیرو سوالات و تماس‌های مکرر پیرامون اجرای طرح مدیریت منابع مالی و سرمایه‌گذاری اتباع و مهاجرین خارجی و ایرانیان در زنجیره تولید به اطلاع عموم جامعه مهاجرین می‌رساند،  طرح مزبور همانگونه که از عنوان آن برمی‌آید طرحی است که به منظور جذب سپرده های خرد اتباع و مهاجرین خارجی در  طرح‌ها و پروژه‌های صنایع زیربنایی کشور تهیه و تدوین گردیده است و متناسب با میزان مشارکت اتباع و مهاجرین محترم در این طرح، این افراد از امتیازات و تسهیلات مختلفی برخوردار خواهند شد.

در ضمن اصل مبلغ سپرده گذاری ثابت بوده و حاضرین در طرح به عنوان سهامدار امکان برخورداری از سود سهام را در آینده نزدیک برخوردار خواهند بود و در هر زمانی که اتباع تصمیم به خروج از کشور و یا انصراف از حضور در طرح را داشته باشند امکان دریافت وجه سپرده و سلب امتیازات ارائه شده به صورت همسان پیش‌بینی گردیده است.

از سویی این طرح یک طرح اختیاری برای اتباع و مهاجرین خارجی می‌باشد و عدم حضور به منزله عدم تمایل به دریافت تسهیلات متمایز مانند(بیمه، تردد، کارت بانکی و…) می‌باشد.

روابط عمومی سازمان ملی مهاجرت

بانک ملی ایران

باوجود بیانیه منتشر شده، هنوز ابهاماتی درباره این طرح باقی مانده است که آیا اسناد اقامتی افرادی که پس از تحولات افغانستان وارد کشور شده‌اند، کسانی که تاریخ ویزای آنها منقضی شده و تمدید نمی‌شود و دارندگان برگه‌های سرشماری هم بدون شرکت در این طرح تمدید می‌شود یا خیر.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان