وقوع انفجار مهیب در پالایشگاهی در بندر حیفا

انفجار

منابع خبری امروز از وقوع انفجار در پالایشگاهی در بندر حیفا واقع در اراضی اشغالی فلسطین خبر دادند. برخی تحلیلگران صهیونیستی مدعی هستند که با توجه به عدم حمله موشکی نیروهای مقاومت، حمله سایبری به زیرساخت‌های این پالایشگاه بیشتر محتمل است.

به گزارش اتحادنیوز، منابع خبری امروز یکشنبه از وقوع انفجار مهیب در پالایشگاهی در حیفا واقع در اراضی اشغالی فلسطین خبر‌ دادند.

مرکز آتش‌نشانی رژیم اسرائیل این انفجار را حادثه‌ای عادی و داخلی قلمداد و اعلام کرد: انفجار حیفا در راکتور «کرمل اولیونز» به دلیل فشار زیاد هوا رخ داده و هیچ خطری به همراه نداشته است.

برخی تحلیلگران صهیونیستی مدعی هستند که با توجه به عدم حمله موشکی نیروهای مقاومت، حمله سایبری به زیرساخت‌های این پالایشگاه بیشتر محتمل است.

مالک منطقه بازان خلیج حیفا رژیم صهیونیستی به صدای بلندی شبیه به انفجاری که چندی پیش از محوطه واحدها در شهر بندری حیفا شنیده شد واکنش نشان داده و اعلام کرد: در اثر اختلال در سیستم‌های کنترلی و افزایش ناگهانی فشار، یکی از مخازن دچار ترکیدگی شد که در نتیجه آن صدای انفجاری قوی انتشار یافت؛ این یک پدیده رایج است که گاهی اوقات رخ می‌دهد، اما علل آن هنوز در حال بررسی است.

وزارت حفاظت از محیط زیست صهیونیست‌ها تصریح کرد: بر اساس اطلاعاتی که صبح امروز (یکشنبه) به ما ارائه شد، یک نقص در چرخه عملیاتی تأسیسات پلی‌اتیلن در کارخانه کائول گروه بازان رخ داد که بلافاصله چرخه متوقف شد و این نقص در حال رسیدگی است.

شهرداری‌های منطقه خلیج حیفا نیز اعلام کردند: صبح امروز انفجاری در تأسیسات یک کارخانه رخ داد که مشابه دو انفجار قبلی در اکتبر 2023 و آگوست 2021 است. شوراهای محلی نیز تاکنون هزاران تماس از ساکنین که موجب وحشت شده‌اند درباره انفجار دریافت کردند.

شریت گولان، وکیل دادگستری بیان داشت: «این حادثه بار دیگر یادآور رفتار غیرمسئولانه مجموعه کارخانه‌های مجتمع بازان است که به نظر از اشتباهات گذشته درس نمی‌گیرند و این حادثه را «روال عملیاتی» می‌خوانند و همچنان ساکنان خلیج حیفا را به خطر می‌اندازند.

این حادثه در حالی اتفاق افتاده است که چندی پیش در پی حمله سایبری گروه انتقام‌جویان سایبری به نیروگاه‌های اورت رابین و اشکلون بیش از یک سوم سرزمین‌های اشغالی در تاریکی فرو رفتند.

طبق اسناد منتشر شده توسط گروه هکری انتقام‌جویان، آنها با حمله سایبری به زیرساخت‌های شرکت بازان در اکتبر 2023 و آگوست 2021 موجب انفجار و آتش‌سوزی در این پالایشگاه شده‌اند.

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان