برنامه جمهوری اسلامی ایران، خدمت صادقانه، کریمانه و مهمان نوازی مناسب برای همه مهاجرین افغانستانی مقیم است

برنامه جمهوری اسلامی ایران، خدمت صادقانه، کریمانه و مهمان نوازی مناسب برای همه مهاجرین افغانستانی مقیم است

برنامه جمهوری اسلامی ایران، خدمت صادقانه، کریمانه و مهمان نوازی مناسب برای همه مهاجرین افغانستانی مقیم است

حسین شرافتی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از لحاظ کیفیت در خدمات، عدالت و انصاف به مهاجرین افغانستانی، پیشتار است، گفت: امروز در جهان از نظر تعداد پذیرش پناهنده، دومین کشور جهان هستیم که مهاجر و پناهنده را در دل خود جای دادیم و در واقع برنامه جمهوری اسلامی ایران خدمت صادقانه، کریمانه و مهمان نوازی مناسب برای همه مهاجرین افغانستانی می باشد.

جشن بزرگ عید سعید غدیر با حضور شخصیت های فرهنگی، اجتماعی شب گذشته جمعه (۱۶ سرطان/تیر) از سوی هیئت مذهبی فرهنگی صاحب الزمان در حسینیه جامعة الحسین مشهدمقدس برگزار گردید.

در این مراسم حسین شرافتی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی با توجه به نقشه های شوم دشمنان اسلام علیه جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه مهاجرین افغانستان مقیم ایران هوشیار باشند، گفت: در اغتشاشات سال گذشته و شیطنت هایی که دشمنان نظام جمهوری اسلامی آن سوی مرزها انجام دادند، به دنبال انحراف و اختلاف در بین جامعه می باشند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی اظهار داشت که دشمنان در وهله اول مهاجرین افغانستانی را طعمه نقشه های خودشان قرار میدهند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به حضور مهاجرین افغانستانی در جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: ایران از لحاظ کیفیت در خدمات، عدالت و انصاف به مهاجرین افغانستانی، نسبت به کشور جهان پیشتار است.

این مقام مسوول، با بیان این که امروز در جهان از نظر تعداد پذیرش پناهنده، دومین کشور جهان هستیم که مهاجر و پناهنده را در دل خود جای دادیم، گفت: در واقع برنامه جمهوری اسلامی ایران خدمت صادقانه، کریمانه و مهمان نوازی مناسب به همه مهاجرین افغانستانی می باشد.

وی افزود: سازمان های بین المللی اعتراف می کنند که جمهوری اسلامی ایران در حوزه مهاجرین بسیار پیشتاز است؛ ۷۰ درصد مهاجرین افغانستانی که در ایران زندگی می کنند، همانند یک شهروند ایرانی از امکانات و خدماتی که در این کشور می باشد، بهرمنده می شوند.

عزیز الله علیپور؛ مسول هیت مذهبی فرهنگی صاحب الزمان مهاجرین افغانستانی مشهد مقدس با اشاره به اهمیت غدیر گفت: اگر غدیر فراموش نمی شد عاشورا بوجود نمی آمد. امروز هم اگر ولایت فقیه و حکومت اسلامی با رهبری حضرت امام خامنه ای فراموش شود و حمایت کامل و تبعیت مطلق از رهنمود های مقام معظم رهبری نشود، جهان اسلام و جهان تشیع نمی‌تواند از بحران‌ها عبور کند و سعادتمند شود.

وی با اشاره به بدعت هایی در رابطه با مراسم های هیئات مذهبی گفت: هیئات مذهبی نباید گرفتار بدعت شوند، همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند ما هیئت سکولار نداریم، معنی و مفهومی ندارد که دین از سیاست جدا باشد.

عزیز الله علیپور؛ مسول هیئت مذهبی فرهنگی صاحب الزمان مهاجرین افغانستانی مشهد مقدس تاکید کرد که هیئت مذهبی به جهت مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن و برای احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و به خصوص جوانان، باید به عزاداری دینی هدفمند و بدور از خرافات و بدعت ها بپردازند.

منبع : خبرگزاری صدای افغان(آوا) مشهد مقدس

اخبار فوری و معتبر ایران و افغانستان را در اتحادنیوز دنبال کنید.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان