کابل: هیچ تهدیدی از خاک افغانستان متوجه دیگر کشورها نیست

تهدیدی

مقامات حکومت طالبان در پیام‌هایی بار دیگر تأکید کردند از خاک افغانستان هیچ کشور دیگری تهدید نمی‌شود.

به گزارش اتحادنیوز، «محمد عبدالکبیر» معاون سیاسی نخست‌وزیر و «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی حکومت طالبان در پیام‌های جداگانه‌ای تاکید کردند از خاک افغانستان هیچ کشوری تهدید نخواهد شد.

معاون سیاسی نخست وزیر حکومت طالبان در دیدار با علمای پاکستانی گفت افغانستان با تمام همسایگان افغانستان خواستار روابط حسنه است و اجازه نمی‌دهد از خاک افغانستان تهدیدی متوجه دیگران شود.

وی همچنین نقش علما را در ترمیم روابط افغانستان و پاکستان مهم خواند و افزود اکنون امنیت کامل در افغانستان تأمین است و به هیچکس اجازه فعالیت‌های خرابکارانه داده نمی‌شود.

از سوی دیگر، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی حکومت طالبان نیز در پیامی درباره ادعای وزیر دفاع روسیه مبنی بر احتمال تهدید برخاسته از خاک افغانستان تصریح کرد هیچ گروه خارجی در افغانستان وجود ندارد و هیچ نقطه‌ای از خاک این کشور از کنترل طالبان خارج نیست.

سخنگوی حکومت طالبان در پیامی نگرانی‌های مطرح شده از سوی وزیر دفاع روسیه را رد کرد و از این کشور و سایر کشورها خواست رویکردی واقع‌بینانه از وضعیت منطقه داشته باشند و واقعیت‌های عینی افغانستان را درک کنند.

مجاهد بار دیگر تأکید کرد با گذشت دو سال و نیم از حاکمیت کنونی افغانستان ثابت کرده است که هیچ تهدیدی از سوی افغانستان متوجه کسی نیست.

وی افزود: چنین ادعاهایی با هدف ایجاد نگرانی مطرح می‌شود و یا ناشی از ارائه اطلاعات نادرست از سوی برخی کشورها در رابطه با منطقه است.

سخنگوی حکومت طالبان هدف نهایی مطرح کردن این نگرانی‌ها را جلوگیری از همگرایی کشورهای منطقه و ایجاد بدبینی میان این کشورها دانست.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان