ماجرای تصویر تاریخی ناسا از فضانورد بدون اتصال و شناور در فضا!

ناسا

“بروس مک‌کندلس دوم” فضانورد آمریکایی ۴۰ سال پیش در ۷ فوریه ۱۹۸۴ نخستین راهپیمایی فضایی بدون اتصال را انجام داد! یک عکس باورنکردنی از این رویداد مک‌کندلس را تنها و در فاصله ۲۵۰مایلی به‌صورت شناور در فضا نشان می‌داد.

به گزارش اتحادنیوز، “بروس مک‌کندلس دوم” فضانورد آمریکایی 40 سال پیش در 7 فوریه 1984، نخستین راهپیمایی فضایی بدون اتصال را انجام داد! یک عکس باورنکردنی از این رویداد، مک کندلس را تنها و در فاصله 250مایلی به‌صورت شناور در فضا نشان می‌دهد.

“مک‌کندلس” این کار را با استفاده از کوله‌پشتی حاوی نیتروژن که امکان کنترل حرکات را برایش مهیا می‌کرد انجام داد و بیش از 300 فوت یا 90 متر از شاتل چلنجر فاصله گرفت و این عکس تاریخی را ثبت کرد.

ایستگاه فضایی بین‌المللی , اخبار هوا و فضا ,

ناسا در مقاله‌ای به‌مناسبت چهلمین سالگرد این ماجراجویی 82دقیقه‌ای انفرادی اعلام کرد بسیاری از مقامات آژانس فضایی ناسا نگران استفاده از کوله‌پشتی خودکششی در فضا بوده‌اند؛ راهپیمایان فضایی معمولاً از کابل‌های مخصوص برای اتصال خود به شاتل استفاده می‌کنند به همان شیوه‌ای که امروز کسانی که در ایستگاه فضایی بین‌المللی هستند، پیاده‌روی فضایی انجام می‌دهند.

از مک‌کندلس تا زمان مرگش در سال 2017 در سن 80سالگی، اغلب در مورد این تجربه غیرعادی سؤال می‌شد که توسط فضانورد ناسا “رابرت ال گیبسون” با استفاده از دوربین هاسلبلاد ثبت شد.

مک‌کندلس متولد بوستون درباره این تجربه حیرت‌انگیز می‌گوید: “من بیش از حد آموزش دیده بودم و فقط مشتاق بودم که بیرون بروم و پرواز کنم، از طرفی خیلی احساس راحتی می‌کردم…، خیلی سرد شد، دندان‌هایم به هم می‌خورد و می‌لرزیدم، اما این یک چیز بسیار جزئی بود.”

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان