صدونوزدهمین روز «طوفان الاقصی»| آغاز ایجاد منطقه حائل در اطراف غزه

صدونوزدهمین روز

احضار سفیر رژیم اسرائیل به وزارت خارجه بلژیک، کشف پیکرهای ۱۲ شهید فلسطینی در خانیونس، اعتراف صهیونیست‌ها به ایجاد منطقه حائل در اطراف غزه و بازدید رئیس ستاد ارتش این رژیم از مرزهای شمالی در مرز لبنان از مهمترین تحولات بامدادی فلسطین اشغالی است.

به گزارش اتحادنیوز، رژیم اسرائیل همزمان با انتشار گزارش‌هایی از خروج نظامیان دیگری از شمال غزه، مناطقی در شهرهای جنوبی این منطقه مانند خانیونس و رفح را هدف حملات هوایی خود قرار داد که در اثر آن شش نفر شهید و بیش از 15 نفر زخمی شده‌اند.

با نزدیک شدن به توافق احتمالی آتش بس و تبادل اسرا، رسانه‌های فرانسوی از قول مقامات صهیونیست گزارش دادند که رژیم تل‌اویو به دنبال ایجاد یک منطقه حائل یک کیلومتری در امتداد مرزهای غزه با فلسطین اشغالی است تا از تکرار هفتم اکتبر دیگر (روز حمله به اراضی اشغالی در 15 مهرماه) جلوگیری کند.

مهمترین تحولات روز 119 طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:

**********************************************************

11:43- واکنش کنعانی به توقف ارسال کمک‌ها به آنروا

سخنگوی وزارت خارجه:

طنز تلخ و دردناکی است؛ رژیم صهیونیستی بیش از 26 هزار شهروند فلسطینی را طی 120 روز کشته، چند هزار نفر مفقود،  و ده‌ها هزار شهروند را مجروح کرده و بیش از 80 درصد ساکنان نوار غزه را بی‌خانمان و آواره کرده و برخلاف خواسته قطعنامه ‎شورای امنیت سازمان ملل و قرار موقت دیوان بین‌المللی دادگستری مانع ورود کمک‌های انسان‌دوستانه به ‎فلسطین می‌شود، اما هیچکدام از این کشورها غیر از ابراز نگرانی و برخی نمایش‌های سیاسی بی‌اثر، هیچ محدودیتی در روابط سیاسی با رژیم صهیونیستی ایجاد نکردند و به همکاری‌های تجاری و اقتصادی خود با رژیم و برخی از آنها به کمک‌های نظامی و تسلیحاتی و مالی خود به آن ادامه می‌دهند، اما صرفا با اتهام زنی همان رژیمِ متهم به نسل‌کُشی فلسطینیان به چند کارمند آنروا، کمک‌های خود به این آژانس را در سخت‌ترین شرایط ملت فلسطین و ساکنان ‎غزه متوقف کرده‌اند!

وجدان‌های بیدار قضاوت خواهند کرد!

11:39- دستگیری 7 جاسوس موساد در ترکیه

سرویس اطلاعاتی ترکیه از دستگیری 7 جاسوس موساد در شهرهای استانبول و ازمیر خبر داد.

رسانه‌های ترکیه اعلام کردند که سرویس اطلاعاتی این کشور عملیاتی را در استانبول و ازمیر به طور همزمان علیه جاسوس‌های موساد در این کشور انجام دادند که منجر به دستگیری 7 جاسوس شد.

این جاسوس‌ها، اطلاعاتی از جمله بیوگرافی افراد، کشف و تعقیب، کارگذاشتن دستگاههای ردیابی و فیلم و عکس را انجام می دادند.

در این خصوص 9 فرد مرتبط با موساد تحت تعقیب قرار گرفتند که 7 نفر تاکنون بازداشت شده‌اند.

11:29- تحلیلگر صهیونیست: آمریکایی‌ها متوجه ناتوانی ارتش اسرائیل شده‌اند

ناحوم بارنیا تحلیلگر نشریه یدیعوت آحارونوت در یادداشتی نوشت: در نتیجه تحولات 7 اکتبر تحلیل‌های کاملا متفاوتی در آمریکا در قیاس با اسرائیل شکل گرفت.

ضعف و فروپاشی ارتش اسرائیل در همان ساعات صبح عملیات طوفان الاقصی و وابستگی مطلق به کمک‌های فوری آمریکا این تحلیل را در نزد نهادهای تصمیم ساز آمریکایی شکل داده است که اسرائیل به تنهایی قادر به دفاع از خود نخواهد بود.

-11:19- 20  راکت از جنوب لبنان به شمال فلسطین اشغالی شلیک شد

رسانه های صهیونیستی از شلیک 20 راکت از جنوب لبنان به کریات شمونه در شمال فلسطین اشغالی خبر داد.

11:13- ارتش صهیونیستی از رهگیری یک پهپاد در جنوب فلسطین اشغالی خبر داد

رادیو ارتش اسرائیل گزارش داد که سامانه پدافندی ارتش این رژیم شب گذشته پهپادی را که از نوار غزه وارد جنوب فلسطین اشغالی شده بود، رهگیری کرده است

11:12- شلیک دو موشک از لبنان به سمت پایگاهی در شمال فلسطین اشغالی

منابع خبری از شلیک دو موشک از جنوب لبنان به سمت یکی از پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی در منطقه اصبع الجلیل در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند.

11:09- اسرائیل به دنبال ساخت 7 هزار واحد مسکونی جدید در کرانه باختری

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت اعلام کرد چهره‌های نزدیک به بتسلائل اسموطریچ وزیر دارایی اسرائیل از طرح وی برای احداث 7 هزار واحد مسکونی جدید در کرانه باختری خبر می دهند.

11:07- فعال شدن آژیر هشدار در شمال فلسطین اشغالی

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از فعال شدن آژیر خطر در کریات شمونه، کفار یوفال و معیان باروخ در منطقه الجلیل در مرز لبنان با فلسطین اشغالی خبر دادند.

10:57-وزارت دفاع سوریه: رژیم صهیونیستی به اهدافی در جنوب دمشق تجاوز کرد

یک منبع نظامی سوریه  اعلام کرد:  حدود ساعت 4:20 بامداد امروز، دشمن اسرائیلی از سمت جولان اشغالی سوریه، تعدادی از نقاط جنوب دمشق را هدف قرار داد که سامانه پدافند هوایی کشورمان به مقابله با موشک‌های دشمن پرداختند و تعدادی از آنها را ساقط کردند.

به گفته این منبع، این حمله تنها خسارت مادی به همراه داشته است.

10:42-آغاز تظاهرات مردم صعده یمن در حمایت از غزه

مردم صعده یمن همچون هفته‌های گذشته امروز هم با شعار « همراه با غزه، ما تا پیروزی متعهد هستیم» به خیابان ها آمدند تا حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام کنند.

المیادین گزارش داد که علاوه بر صعده تظاهرات‌های گسترده ای در دیگر مناطق یمن از جمله رَیْمَة واقع در شمال و غرب یمن و مناطق صِرواح و بُدْبُدَة در غرب مأرب برگزار می‌شود.

10:27- بازداشت 4 صهیونیست به دلیل ورود غیرقانونی به اردن

شبکه 14 رژیم صهیونیستی از بازداشت 4 اسرائیلی توسط ارتش اردن به دلیل ورود به حریم مرزهای این کشور خبر داد.

در میان بازداشت شدگان، افراد نظامی نیز به چشم می‌خورد.

این شبکه افزود: این چهار تن با دخالت چهره‌های سیاسی اسرائیلی آزاد و به فلسطین اشغالی بازگردانده شدند.

10:01- توافق با رژیم اسرائیل برای ساخت دیوار حائل بین غزه و مصر تکذیب شد

یک منبع عالی رتبه امنیتی مصر در گفت‌وگو با شبکه مصری «القاهره الاخباریه» ادعاهای رادیو ارتش رژیم صهیونیستی در مورد توافق قاهره و تل‌آویو برای ساخت دیوار حائل میان غزه و مصر با هزینه یک دولت عربی را تکذیب کرد.

مهمترین اخبار بامدادی 119 عملیات طوفان الاقصی

حزب الله پادگان زرعیت صهیونیست‌ها را هدف قرار داد

حزب الله لبنان اعلام کرد که با موشک تجمع نظامیان صهیونیست در اطراف پادگان زرعیت را با موشک هدف قرار داده و موشک مستقیما به هدف خود اصابت کرده است.

رام الله از آمریکا خواست وزرای صهیونیست افراطی را تحریم کند

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین از دولت آمریکا خواست حالا که افراط‌گرایان را به خاکش راه نمی‌دهد،  تحریم های بازدارنده‌ای علیه «ایتامار بن گویر»، وزیر امنیت داخلی و «بتزلائل اسموتریچ»، وزیر دارایی صهیونیست‌ها و همچنین سازمان‌های مسلحانه شهرک‌ نشینان صهیونیست اعمال کند.

تخریب خانه‌ها و همه چیز برای ساخت منطقه حائل در غزه

خبرگزاری فرانسه با بررسی تصاویر ماهواره‌ای و اظهارات کارشناسان نوشت که عملیات تخریب به عمق یک کیلومتری در امتداد مرزهای غزه با فلسطین اشغالی به عنوان منطقه حائل احتمالی شروع شده است.

این رسانه به نقل از یک مسئول صهیونیست همچنین گزارش داد: منطقه امنیتی حائل موقت هم‌اکنون در حال احداث است.

بازدید رئیس ستاد کل ارتش صهیونیستی از شمال لبنان

هرتسی هالیوی، رئیس ستاد کل ارتش رژیم اسرائیل حین بازدید از مرزهای شمالی فلسطین اشغالی با لبنان گفت: بازگشت ساکنان صرفا موقعی ممکن است که وضع آرام و امن باشد.

بر اساس نظرسنجی صهیونیست‌ها، بیش از 70 درصد ساکنان شهرک‌های اشغالی در منطقه مرزی شمال فلسطین اشغالی گفته‌اند حاضر به بازگشت به خانه‌هایشان نیستند؛ چرا که این منطقه امنیت ندارد.

بلژیک سفر رژیم اسرائیل را احضار کرد

وزارت امور خارجه بلژیک در واکنش به تخریب مقر آژانس امدادرسانی بلژیک در غزه سفیر این رژیم را احضار کرد و خواستار توضیح شد.

الجزایر پیش‌نویس قطعنامه‌ای را برای آتش‌بس در غزه ارائه کرد

رویترز بامداد امروز جمعه خبر داد که دولت الجزایر پیش نویس قطعنامه‌ای را به شورای امنیت ارائه کرده که در آن خواستار آتش بس فوری در غزه به دلایل انسانی است.

انتقال تجهیزات به پایگاه غیرقانونی نظامیان آمریکا در شرق سوریه

روزنامه الوطن سوریه نوشت که تجهیزات نظامی جدید ائتلاف آمریکا که شامل 10 کامیون می‌شود، وارد پایگاه غیرقانونی «العمر» واقع در شرق استان دیرالزور شده است.

به گفته منابع سوری، بالگردهای آمریکایی این کاروان را همراهی کرده‌اند.

6 شهید و 11 زخمی در جنوب غزه

بمباران خانه ای در شهر رفح، واقع در جنوب نوار  غزه منجر به شهادت شش تن و زخمی شدن 11 نفر شد.

یورش نظامیان صهیونیست به جنین و درگیری شدید در جنین

رسانه های فلسطینی از وقوع درگیری شدید بین مبارزان فلسطینی و نظامیان اشغالگر صهیونیست در اردوگاه جنین خبر می‌دهند که پس از یورش نظامیان به این منطقه شروع شده است.

بیرون آوردن پیکر 12 شهید فلسطینی از زیر آوار در جنوب غزه

رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند که پیکرهای 12 فلسطینی را که چند هفته پیش در اثر بمباران صهیونیست‌ها در خانیونس به شهادت رسیده بودند، پیدا کرده‌اند.

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان