حمله آمریکا به مواضع نیروهای الحشد الشعبی عراق

حمله آمریکا

مسئولان دولت آمریکا از حمله هوایی این کشور به مواضع نیروهای الحشد الشعبی عراق در چند استان این کشور خبر دادند که نقض آشکار حاکمیت ملی عراق به‌شمار می‌رود.

به گزارش اتحادنیوز، لحظاتی بعد از اعلام وقوع انفجار در برخی از مناطق عراق مانند جرف النصر واقع در استان بابل در 60 کیلومتری جنوب غرب بغداد، مسئولان نظامی آمریکا حمله به نیروهای الحشد الشعبی عراق را به‌عهده گرفتند که منجر به شهادت و زخمی شدن شماری از نیروهای الحشد شده است.

شبکه المیادین لبنان و رسانه‌های عراقی بامداد امروز چهارشنبه از شنیده شدن صدای انفجار در منطقه جرف النصر واقع در جنوب بغداد خبر داد.

شبکه المیادین همچنین در خبری دیگر، از وقوع پنج انفجار در منطقه جرف النصر عراق خبر داد و همزمان رسانه‌های عراقی آمریکا را عامل این حمله هوایی (احتمالاً پهپادی) دانستند.

منابع عراقی: هدف، دانشکده نظامی بوده است

منابع رسانه‌ای عراق به نقل از منابع آگاه مدعی هستند که دانشکده نظامی پادگان علی‌اکبر در جرف النصر یکی از اهداف حمله آمریکا بوده است.

همزمان نیز از منطقه مرزی طریبیل واقع در نزدیکی مرز عراق با اردن گزارش‌‌های تأییدنشده انفجار منتشر شده است.

اعزام خودروهای امدادی به جرف النصر

اداره بهداشت استان بابل عراق از اعزام خودروهای امدادی به‌سمت جرف النصر و آماده‌سازی اورژانس بیمارستان‌ها برای پذیرش مصدومان احتمالی این حمله خبر داد.

آمریکا از حمله هوایی به مناطقی در عراق خبر داد

یک مقام دفاعی آمریکایی در گفت‌وگو با شبکه الجزیره گفت که نیروهای آمریکایی در حال هدف قرار دادن مواضعی در نقاطی از عراق هستند.

یک مسئول آمریکایی دیگر به الجزیره قطر نیز گفت که مواضع و مقرهای گردان‌های حزب‌الله عراق را که زیرمجموعه نیروهای الحشد الشعبی است، هدف قرار داده است.

شهر مرزی القائم عراق یکی از اهداف حمله هوایی آمریکا بوده است، استان‌های بابل و الانبار هدف این حملات بوده است.

المیادین نیز در ادامه گزارش داد که هواپیماهای جنگی گذرگاه مرکزی شهر القائم عراق با سوریه را بمباران کردند. بنا به گفته منابع عراقی تاکنون دو تن از نیروهای الحشد شهید شده‌اند.

آمریکا طی هفته‌های اخیر حملات مشابهی به مواضع نیروهای الحشد الشعبی در عراق داشته بود، با این حال این حملات در مقایسه با حملات امشب گسترده نبود و آمریکا با هدف قرار دادن نیروهای رسمی عراق بار دیگر حاکمیت ملی این کشور را زیر پا گذاشت و این در حالی است که مقامات عراقی از نخست وزیر گرفته تا مقامات رده پایین درباره این حملات هشدار داده بودند.

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان