اخراج همکاران افغانستانی آمریکا از پاکستان

اخراج همکاران افغانستانی آمریکا از پاکستان

تعدادی از همکاران افغانستانی آمریکا از اخراج از پاکستان به افغانستان خبر داده اند.

همکاران افغانستانی آمریکا، می گویند آنقدر منتظر بوده اند تا ایالات متحده به درخواست های آنها رسیدگی کند که اکنون به دشمنی که از آنها فرار کرده اند بازگردانده می شوند.

مردی که منتظر ویزای آمریکا بود، توضیح داد که در تابستان امسال توسط پلیس پاکستان در مرز افغانستان رها شده است. او گفت: “آنها ما را به نیروهای مرزی طالبان* تحویل ندادند. ما را در مرز آزاد کردند و گفتند به افغانستان برگردیم.

یک افغانستانی اخراج شده دیگر که او نیز از مخفیگاه کابل صحبت می کرد، گفت: این بسیار بسیار خطرناک است و بسیار سخت است. چند نفر کشته، شکنجه شده اند، ناپدید شده اند.” این مرد که کارمند سابق یک پیمانکار آمریکایی بود، گفت که طالبان “من را مجازات خواهند کرد، آنها مرا به زندان خواهند سپرد. شاید مرا بکشند.

با این حال، هزاران نفر نیز به دنبال دستورالعمل های ایالات متحده مبنی بر اینکه باید در کشور ثالث منتظر بمانند تا درخواست های ویزای خود به ایالات متحده بررسی شود، اغلب با مدارک ناقص به پاکستان فرار کردند.

طبق آمار وزارت امور خارجهامریکا، نزدیک به 90,000 افغان از آن زمان در ایالات متحده اسکان داده شده اند، اما بسیاری دیگر در انبوه درخواست های به اصطلاح اولویت 2 افغانستان (P-2) یا ویزای مهاجرت ویژه (SIV) گرفتار شده اند که منتظر رسیدگی هستند.

اخبار بیشتر

حاج‌ علی‌اکبری: عاشورا روز تجدید عهد و تمسک به قرآن است/ نورخدا خاموش شدنی نیست

شبکه های اجتماعی

لوگوی فیسبوک
لوگوی انستاگرام
لوگوی تلگرام

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان