پایان دادگاه ترامپ بدون وضع محدودیت برای وی/ دموکرات‌ها، ترامپ را از انتخابات ریاست جمهوری، حذف می‌کنند؟

جدیدترین جلسه بررسی اتهامات دونالد ترامپ در شهر میامی برگزار می‌شود. در این جلسه، 37 مورد از اتهاماتی که متوجه رئیس‌جمهور پیشین ایالات متحده است، بررسی می‌شود.

ملتی در حال افول هستیم

دونالد ترامپ در مسیر دادگاه در پست‌هایی نوشت: یکی از غم انگیزترین روزها در تاریخ کشور ما. ما ملتی در حال افول هستیم.ترامپ بازداشت شدسی‌ان‌ان از داخل دادگاه گزارش داد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا توسط ماموران بازداشت شد و روند پذیرش او و والت نائوتا، متهم دیگر تکمیل شده است.

انتظار می‌رود که ماموران در مرحله‌ای دیگر از این فرآیند، از اثر انگشت او نسخه‌های الکترونیکی بگیرند.ترامپ در دادگاه حاضر شددونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در برابر قاضی دادگاه فلوریدا وارد دادگاه شد و انتظار می‌رود که در مورد 37 اتهام جنایی که با آن مواجه است، توضیحاتی بدهد.جک اسمیت بازپرس ویژه در دادگاه ترامپ حضور داردبازپرس ویژه جک اسمیت در محاکمه دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در میامی فلوریدا شرکت می کند.اسمیت در نوامبر از سوی مریک گارلند، به مقام دادستان کل منصوب شد تا در مورد مدیریت ترامپ با اسناد طبقه بندی شده و تلاش های او و متحدانش برای دخالت در انتقال مسالمت آمیز قدرت پس از انتخابات 2020 تحقیق کند.بازپرس ویژه هفته گذشته کیفرخواست پرونده اسناد طبقه بندی شده علیه رئیس جمهور سابق را اعلام و خاطرنشان کرد که به دنبال محاکمه سریع ترامپ است.اسمیت پیش از برگزاری این جلسه گفت: قوانین ما که از اطلاعات دفاع ملی محافظت می کند برای ایمنی و امنیت آمریکا حیاتی است و باید اجرا شود. نقض آن قوانین کشور ما را در معرض خطر قرار می دهد.ترامپ اعلام بیگناهی کرددونالد ترامپ پس از استماع کیفرخواست اتهامات وارده به خود را رد و اعلام بیگناهی کرد.شومر: ترامپ فراتر از قانون نیستچاک شومر، رهبر اکثریت سنا، هنگام رسیدگی به پرونده کیفرخواست فدرال علیه دونالد ترامپ، موضع قبلی خود را تکرار کرد و گفت که هیچکس فراتر از قانون نیست.او گفت که هیچ کس فراتر از قانون نیست، از جمله دونالد ترامپ و نباید مداخله سیاسی یا ایدئولوژیکی با پیشروی پرونده انجام شود. ما نیازی به دخالت سیاسی نداریم ما به اجرای قانون قوی نیاز داریم و دونالد ترامپ فراتر از قانون نیست.والت نائوتا نیز خود را بی گناه دانستوالت نائوتا، متهم دیگر پرونده اسناد محرمانه رئیس جمهور سابق هم ادعای بی گناهی کرده است.هیچ وثیقه‌ای برای خروج ترامپ از دادگاه تعیین نشد سی ان ان گزارش داد دادگاه میامی هیچ وثیقه‌ای را برای خروج ترامپ از دادگاه تعیین نکرده است.قاضی: ترامپ حق تماس با شاهدان پرونده را نداردبه گفته قاضی فدرال ترامپ نمی تواند با هیچ شاهدی در این پرونده از جمله والت نائوتا که در حال حاضر برای او کار می کند، تماس داشته باشد.ترامپ هیچ محدودیتی نخواهد داشتسی بی اس: ترامپ پس از محاکمه آزاد خواهد شد و هیچ محدودیتی در سفرهای داخلی یا بین المللی نخواهد داشت.ترامپ از دادگاه میامی خارج شدپس از آنکه قرار شد روند قضایی پرونده اسناد محرمانه ترامپ ادامه یابد، او از دادگاه میامی خارج شد.جلسه دادگاه به پایان رسیددونالد ترامپ اتهامات علیه خود را شنید و نسبت به هر یک از 37 اتهام، اعلام بی گناهی کرد. دادستانی تشخیص داد که او متهم دیگر پرونده هر دو تمایلی به فرار ندارند. او اکنون راهی زمین گلف مجلل خود در بدمینستر، نیوجرسی خواهد شد.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان