ستاد اجرایی فرمان امام و کمیته امداد سال گذشته ۷۰۰۰۰۰ شغل ایجاد کردند

عارف نوروزی؛ رئیس ستاد اجرایی فرمان امام صبح امروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه آبادیران اظهار کرد: یکی از اهداف ما محرومیت‌زدایی و فعالیت در نقاط محروم است. نقاط محروم ما ظرفیت و استعداد زیادی دارند اما به آنها بی‌توجهی شده است. وی ادامه داد: ما به عنوان یکی از نهادها در بحث محرومیت‌زدایی در سال‌های اخیر همواره این دغدغه را داشتیم که تمرکز فعالیت‌های خود را به مناطق محروم معطوف کنیم. ما سالانه حدود 70 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری مستقیم در نقاط دورافتاده و محروم داریم و تمام فعالیت‌های ما در این نقاط است.


نوروزی گفت: تشکیلاتی مانند بنیاد برکت بنیاد احسان، بنیاد 15 خرداد و موسسه دانش‌بنیان برکت هم فعالیت‌هایشان در این نقاط است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام تاکید کرد: جغرافیای مستعد و جوانان خوش‌فکر و سرآمدی در مناطق محروم داریم که نیازمند به حمایت هستند، این افراد عزم و اراده کافی را دارند و فقط نیاز به کمک دارند.

نوروزی گفت: ستاد اجرایی فرمان امام همت خود را در این خصوص قرار داده تا برای آنها شرایط کار را مهیا کند. اقدامات ما بهترین نتایج را داشته و دستاوردهای خوبی برای کشور رقم زده است.

وی در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به کشت دیم در کشور اظهار کرد: ما بحث فراگیر کردن کشت دیم در کشور را با به‌کارگیری جوانان نخبه و صاحب اندیشه و فکر راه انداختیم‌. در مرحله اول در 6 استان با ظرفیت 1.5 میلیون هکتار کار را شروع کردیم، در مرحله بعد در 14 استان 2.2 میلیون هکتار و سپس در 21 استان 4.2 میلیون هکتار از اراضی کشور را زیر کشت دیم بردیم.

نوروزی ادامه داد: دستاوردهای اقتصادی این طرح برای 250 هزار کشاورز در کشور بود و حدود 10000 جوان نخبه این کار را سامان دادند که هم توانایی اقتصادی را بالا بردیم و هم کشور را از واردات مواد غذایی و کالاهای راهبردی مانند گندم و جو، بی‌نیاز کردیم.

وی بیان کرد: ستاد اجرایی فرمان امام و کمیته امداد امام خمینی(ره) در بحث اشتغال‌زایی انصافاً خوب کار کردند و از یک میلیون شغلی که در سال گذشته ایجاد شد، بیش از 700 هزار شغل توسط کمیته و ستاد اجرایی بود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام تاکید کرد: این مهم با تامین تسهیلات برای نخبگان و صاحبان اندیشه و فکر و با بسترسازی، آموزش و ایجاد بنگاه‌های خرد اتفاق افتاده است و اگر این امکان را برای کل کشور ایجاد کنیم من اطمینان می‌دهم که توفیقات خوبی را شاهد خواهیم بود و دستاوردهای خوبی را خواهیم داشت.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان