طالبان: آماده همکاری با «او.آی.سی» در قضیه فلسطین هستیم

وزیر خارجه حکومت طالبان در دیدار با نماینده ویژه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی بر آمادگی هیئت حاکمه افغانستان برای همکاری با این سازمان در قضیه فلسطین تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری اتحاد نیوز؛ «طارق علی بخیت» نماینده ویژه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی برای افغانستان و هیئت همراهش در ادامه دیدارهای خود در کابل با «امیرخان متقی» وزیر خارجه حکومت طالبان دیدار کرد.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط وزارت خارجه حکومت طالبان، در این نشست که مسئولین سازمان‌های حقوق بشر، امور زنان و امور اجتماعی سازمان همکاری اسلامی نیز در آن شرکت داشتند درباره  دستاوردهای حکومت کابل در بخش‌های مختلف و تصمیم‌های اتخاذ‌شده در دیدارهای قبلی و سایر موضوعات بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

اطلاعیه افزود: متقی در این دیدار درباره پایان جنگ در افغانستان، تأمین امنیت، از بین بردن داعش، نقش زنان در بخش‌ بهداشت و درمان، آمورش، تجارت و سایر بخش‌ها و توجه رئیس امارت اسلامی در رابطه با تأمین حقوق اساسی زنان، کمک‌های مداوم امارت اسلامی به بیوه زنان، ایتام و سایر نیازمندان توضیحاتی ارائه کرد.

بخیت نیز با اظهار اینکه دیدار کنونی از کابل افغانستان بخشی از تعامل مثبت سازمان همکاری اسلامی با هئیت حاکمه است، بر تعامل مستقیم و تفاهم بین کابل و کشورهای عضو این سازمان تأکید کرد.

دکتر آمینه، رئیس امور خانواده و فرهنگی سازمان همکاری اسلامی نیز گفت این سازمان برای هرگونه کمک با توجه به اولویت‌های افغانستان آماده است.

دکتور أفنان، رئیس سازمان توانمند‌سازی همکاری اسلامی نیز اظهار داشت تصویری که آنها از افغانستان دیدن متفاوت است از آنچه که توسط رسانه‌های خارجی ارائه می‌شود.

در انتهای این دیدار وزیر خارجه حکومت طالبان نیز اظهار داشت هیئت حاکمه افغانستان آماده هر‌گونه همکاری با این سازمان در رابطه با همه قضایای جهان اسلام از جمله قضیه فلسطین است.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان