برگزاری نمایشگاه تولیدات داخلی در پروان

برگزاری نمایشگاه تولیدات داخلی در پروان

مسئولان ریاست صنعت و تجارت ولایت پروان از برگزاری نمایشگاه عالیست افغانیست خبر داده اند.

به گزارش اتحادنیوز، مسئولان ریاست صنعت و تجارت ولایت پروان از برگزاری نمایشگاه سه روزه تحت عنوان «عالیست افغانیست» در این ولایت خبر داده می‌گویند که به مدت سه روز در ۱۵۰ غرفه محصولات تولیدات داخلی برای بازدیدکنندگان به نمایش‌ گذاشته شده است.

این نمایشگاه که از سوی ریاست صنعت و تجارت ولایت پروان در هماهنگی بخش خصوصی برگزار گردیده است برای مدت سه روز به روی بازدید کنندگان باز می‌باشد.

مسئولان این ریاست می‌گویند که در این نمایشگاه اجناس تولیدی کشور از تمام بخش‌های تولیدی در بیش از ۱۵۰ غرفه به نمایش گذاشته شده و ۳۰ غرفه‌ آن در مکان خاصی برای خانم‌ها نیز در نظر گرفته شده است.

از سویی هم شماری از شرکت کنندگان در این نمایشگاه می‌گویند، طالبان زمینه تمام سرمایه گذاری‌ها را برای بخش‌ خصوصی در این کشور مهیا کرده تا از این طریق کشور را به‌سوی خودکفایی سوق دهند.

همچنین صنعت کاران راه اندازی این نمایشگاه ها را در توسعه کارشان مفید دانسته خواستار سهولت‌های بیشتر در امر حمایت و رفع نیازمندی‌های شان شدند.

در این نمایشگاه، تولیدات و محصولات وطنی شامل صنایع دستی، خامک دوزی، گلدوزی، محصولات زراعتی، غذاهای محلی برای سه روز به نمایش گذاشته می‌شود.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان