صادرات ۶۴ تنی دارو به افغانستان

صادرات ۶۴ تنی دارو به افغانستان

رییس شبکه دامپزشکی تایباد از صادرات ۶۴ تن انواع داروی دام از طریق گذرگاه رسمی دوغارون به افغانستان خبر داد.

به گزارش اتحادنیوز، رییس شبکه دامپزشکی تایباد گفت: ۶۴ تن انواع داروی دام پارسال، از طریق گذرگاه رسمی دوغارون این شهرستان به افغانستان صادر شد.

آذریان افزود: این میزان صادرات در قالب ۱۱ دستگاه کامیون ترانزیتی جا به جا شده که نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱، افزایش ۳۸ درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه گذرگاه زمینی دوغارون مهمترین معبر ورود انواع فرآورده های دامی به افغانستان است، ادامه داد: افزایش سطح کیفیت داروهای دامی ایران و اثرگذاری بیشتر آنها در مقابله با انواع بیماری های حیوانی از مهمترین عوامل افزایش صادرات اقلام دارویی دامی به سمت افغانستان است.

رییس شبکه دامپزشکی تایباد اظهار کرد: همچنین در این مدت هزار و ۴۸۵ تن پودر گوشت که در صنعت تولید خوراک دام استفاده می شود، از طریق معبر زمینی دوغارون با ۵۹ دستگاه تریلر به افغاستان صادر شده که نسبت به سال قبل آن افزایش ۳۳ درصدی داشته است.

وی به صادرات پشم گوسفندی از طریق مرز دوغارون به افغانستان اشاره و بیان کرد: پارسال ۸۰ تن پشم گوسفندی از مرز زمینی دوغارون با چهار دستگاه تریلر به افغانستان صادر شده که نسبت به سال ۱۴۰۱ افزایش ۱۰ درصدی دارد.

آذریان افزود: همچنین در همین بازه زمانی ۸۸۵ تن خوراک مکمل آبزیان با ۳۱ دستگاه تریلر از دوغارون به افغانستان صادر شده است.

وی بیان کرد: برای تمامی این محصولات گواهی بهداشت صادر می شود که در صورت مشاهده هرگونه تخلفی در این حوزه، مجوزی برای خروج محموله داده نمی شود.

به گفته وی، ۱۰۰ درصد فرآورده های دامی از طریق مرز دوغارون به مقصد هرات صادر می شود.

مرز دوغارون در فاصله ۱۸ کیلومتری شهر تایباد قرار دارد.

شهرستان ۱۴۵ هزار نفری تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان