یدیعوت آحارانوت: اعضای کنگره خواهان توقف جنگ نتانیاهو هستند

یدیعوت آحارانوت اعضای کنگره خواهان توقف جنگ نتانیاهو هستند

اعضای کنگره آمریکا می‌گویند جنگ نتانیاهو را متوقف کنید چون افکار عمومی آمریکا از ادامه جنگ در غزه خسته شده‌اند.

به گزارش اتحادنیوز، روزنامه یدیعوت آحارانوت با این تیتر به مشکلاتی که نتانیاهو از طریق ادامه جنگ در غزه برای اسرائیل با مهمترین متحدش به ارمغان آورده سخن گفتند.

ایتمار ایشنر و دانیال ادیلسون در یادداشت خود در این رابطه نوشتند، در سایه انتقادهای دولت آمریکا از نحوه مدیریت جنگ و بحران انسانی در نوار غزه، شماری از اعضای کنگره در گفتگوهای غیر علنی خود اعلام کردند که نخست وزیر اسرائیل به دلایل شخصی در حال طولانی کردن جنگ است و آن را به نوعی جنگ روابط عمومی تبدیل کرده است.

در بخشی از این نوشتار آمده است، پیش از این امر شایع بود که جمهوری خواهان به طور کامل حامی اسرائیل محسوب می‌شوند اما با این حال ظاهرا براساس گزارش‌‌هایی که به اینجا رسیده مشخص شده است که جمهوری خواهان هم از جنگ خسته شده‌اند و پیامی که در حال ارسال آن به اسرائیل هستند آن است که کمی به خود سر و سامان بدهید، جنگی که اکنون در حال مدیریت آن به شکل بدی هستند، باعث شده است تا افکار عمومی در ایالات متحده را هم از دست بدهید.

اعضای جمهوری خواه کنگره در نشست‌های خصوصی خود تاکید دارند که نتانیاهو منافع خاص سیاسی خود رادر طولانی کردن جنگ دنبال می‌کند، آنها در این گفتگوها اعلام می‌کنند که ادامه جنگ به نفع اسرائیل نیست و در وحله اول بر افکار عمومی آمریکا تاثیر گذاری دارد و به نوبه خود اعضای کنگره نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان