روز ۱۸۷ طوفان‌الاقصی| عید فطری که رنگ خون گرفته است

روز ۱۸۷ طوفان‌الاقصی عید فطری که رنگ خون گرفته است

عید فطر اهالی غزه از ساعات بامدادی با غرش جنگنده‌ها و بمباران مناطق مختلف و پرواز پهپادهای ارتش اشغالگر همراه شده است.

به گزارش اتحادنیوز، امروز در فلسطین و غزه همچون دیگر کشورهای اسلامی عید فطر است، اما دیگر خبری از جشن و شادی نیست، خانه‌ای برای دید و بازدید نیست و خیابان‌ها به جای بوی شیرینی و حلوا بوی خاک و خون می‌دهد؛ هیچ مرد و زنی نمی‌خندد و هیج کودکی لباس نو به تن ندارد. اشغالگران گویا از سر حقد و کینه امروز به شدت حملات خود افزوده‌اند.

در این راستا اواخر شب گذشته، جنگنده‌های اسرائیلی خانه‌ای را در اردوگاه النصیرات در مرکز غزه بمباران کردند؛ جنایتی که حداقل 14 شهید به جا گذاشته و تعدادی نیز زخمی شده‌اند؛ باز هم بیشتر شهدا زنان و کودکان بودند.

طبق آخرین آمار وزارت بهداشت غزه، تاکنون 33360 نفر شهید و 75993 نفر دیگر زخمی شده‌اند که 70 درصد قربانیان زنان و کودکان هستند، با عقب نشینی ارتش اشغالگر از خان یونس همچنین فرصتی برای بیرون کشیدن پیکر مطهر شهدا فراهم شده است.

در بخش تحولات سیاسی نیز علی رغم ابراز خوش‌بینی برخی محافل رسانه‌ای در خصوص احتمال توافق بر سر آتش‌بس، جنبش حماس روز گذشته اعلام کرد که اسرائیل همچنان به مواضع پیشین خود اصرار دارد.

مهمترین تحولات روز 187 عملیات طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:

*****************************************

درگیری‌ها در الشجاعیه

نیروهای مقاومت فلسطینی از اواخر شب گذشته تا ساعات بامدادی امروز درگیری‌های شدیدی را در محله «الصناعیه» واقع در منطقه «الشجاعیه» آغاز کردند،

عزالدین القسام، نیز خبر داد که به همراه «کتائب مجاهدین»، محل تجمع نظامیان اشغالگر در جنوب غربی شهر غزه را با خمپاره هدف قرار داده است.

شکار پهپاد ارتش صهیونیستی

گروه مقاومت «کتائب مجاهدین» (شاخه نظامی جنبش مجاهدین فلسطینی) خبر داد که با موشک «سام-7» یک فروند پهپاد تهاجمی ارتش اشغالگر را در غرب شهر غزه منهدم کرده است.

بمباران خانه‌ای در اردوگاه جبالیا

پهپادهای ارتش صهیونیستی بامداد امروز خانه‌ای متعلق به خانواده «عسیله» در شرق اردوگاه جبالیا در شمال غزه را بمباران کردند که چندین شهید و مجروح به دنبال داشت.

بایدن بار دیگر نقش منتقد به خود گرفت: سیاست نتانیاهو در غزه اشتباه است

«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی گفت: «سیاست بنیامین نتانیاهو در غزه اشتباه است و با او هم‌نظر نیستم، از اسرائیل می‌خواهم در غزه آتش‌بس برقرار کند».

او افزود: «از اسرائیلی‌ها می‌خواهم تا اجازه ورود تمامی مواد غذایی و دارویی به غزه را بدهند، هیچ عذری برای عدم تأمین نیازهای پزشکی و غذایی برای ساکنان غزه وجود ندارد و لازم است تا این کار هم اکنون صورت گیرد».

ژنرال صهیونیستی: پیروزی در غزه توهم است

«اسحاق بریک» ژنرال ذخیره ارتش اشغالگر صهیونیستی به شبکه 7 این رژیم گفت: «نمی‌توان در غزه پیروزی قاطعی به دست آورد؛ این توهم است و با این سخن [مقامات اسرائیلی] مردم را فریب می‌دهند».

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان