رسانه عبری: با وجود تلاش آمریکا همه چیز در اختیار سنوار است

رسانه عبری با وجود تلاش آمریکا همه چیز در اختیار سنوار است

یک رسانه عبری زبان اعلام کرد تمام تلاش فعلی واشنگتن برای نجات اسرائیل از شکست است، اما تصمیم نهایی روند اوضاع در دست سنوار است.

به گزارش اتحادنیوز، روزنامه یدیعوت آحارانوت نوشت: ایالات متحده تمامی مرکز ثقل فعالیت‌های خود را برای نجات متحد راهبردی خود از باتلاق غزه به کار گرفته است.

به نوشته این رسانه عبری زبان، امروز ایالات متحده و به شکل ویژه‌ای دولت رئیس جمهور جو باید، تمامی تلاش خود را بر روی نجات متحد راهبردی خود اسرائیل از باتلاقی که در غزه در آن گرفتار شده، متمرکز کرده است بخصوص که تا به امروز تل‌آویو به هیچ یک از اهداف خود دست پیدا نکرده است.

ایتمار آیخنر خبرنگار مسایل سیاسی روزنامه یدیعوت آحارانوت در این رابطه نوشت: آمریکا طرحی از چهار بند را برای تحقق این امر در دستور کار خود قرار داده است.

اولین بند آن امضای توافق مبادله اسرا بین حماس و اسرائیل است، واشنگتن در این چارچوب از مصر و قطر خواسته‌اند تا فشارهایی را تا حد تهدید علیه حماس وارد کند تا شاید بتوان مواضع این جنبش را در مورد شروط مبادله اسرا تلطیف کرد.

بند دوم این طرح در رابطه با آتش بس بین اسرائیل و گروه‌های مقاومت فلسطین است.

بند سوم آن بر اهمیت دستیابی به توافق عادی سازی بین اسرائیل و عربستان سعودی متمرکز است.

و بند چهارم و آخر این طرح نیز به دنبال یافتن راه حلی دیپلماتیک برای اختلاف بین اسرائیل و حزب الله و پایان داده به درگیری بین این دو است که از 7 اکتبر گذشته تا به امروز ادامه دارد.

منابع آگاه اسرائیلی به این رسانه عبری زبان خبر دادند که دولت آمریکا تکاپوی شدیدی را برای تحقق این امر انجام می‌دهد اما به گفته منابع آگاه امنیتی مطلع در تل‌آویو، با وجود احترامی که به اقدامات و فشارهای آمریکا قایل هستند اما معتقدند که در رابطه با توافق مبادله اسرا فقط نظر یحیی السنوار رهبر جنبش حماس در غزه راهگشا بوده و او تا به امروز تصمیمی برای پذیرش این پیشنهاد نگرفته است.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان