ترکیه بر صادرات به رژیم صهیونیستی محدودیت اعمال کرد

ترکیه بر صادرات به رژیم صهیونیستی محدودیت اعمال کرد

مقامات ترکیه صادرات برخی محصولات به اسرائیل را تا زمان اعلام آتش‌بس فوری در غزه محدود کرده‌اند.

به گزارش اتحادنیوز وزارت بازرگانی ترکیه اعلام کرد که صادرات برخی از محصولات به اراضی اشغالی را از ۹ آوریل محدود می‌کند. این وزارتخانه در بیانیه‌ای توضیح داد که محدودیت‌های صادرات به رژم صهیونیستی تا زمانی که تل‌آویو آتش‌بس فوری در غزه اعلام نکند و کمک‌های کافی و مستمر به فلسطینی‌ها ارائه شود، به قوت خود باقی خواهد ماند.

براساس گزارش النشره، این وزارتخانه ترکیه‌ای خاطرنشان کرد: تصمیم برای محدود کردن صادرات به اسرائیل شامل ۵۴ محصول از جمله آهن ساختمانی، فولاد تخت، سنگ مرمر و سرامیک است.

با وجود پذیرفته شدن قطعنامه شورای امنیت برای اعلام آتش بس در غزه، جنایات رژیم صهیونیستی در ماه مبارک رمضان نیز ادامه یافت. اما با این حال، برخی کشورها، هنوز هم با این رژیم، در حال همکاری و مراودات بازرگانی هستند.

یکی از این کشورها ترکیه است که در چندین حوزه مهم و استراتژیک از جمله در بخش فولاد و آهن، بالاترین میزان صادرات را به نام خود ثبت کرده و حاضر نیست از منافع مالی تجارت با اسراییل، صرف نظر کند.

همین موضوع باعث افزایش انتقاد از دولت اردوغان شده و محمد علی فاتح اربکان، رهبر «حزب دوباره رفاه» نیز، در ادامه راه پدرش مرحوم نجم الدین اربکان، خواهان وحدت مسلمین در برابر اسرائیل است. او در یک سخنرانی اعلام کرد که متوقف کردن روابط تجاری ترکیه با رژیم صهیونیستی، یک ضرورت تاریخی است و آنکارا نباید از جنایات رژیم، چشم پوشی کند.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان