تدابیر امنیتی برای عید فطر در افغانستان

تدابیر امنیتی برای عید فطر در افغانستان

سخنگوی فرماندهی امنیه کابل از اتخاذ تدابیر جدی امنیتی در هماهنگی با سایر نهادها خبر داد.

به گزارش اتحادنیوز، در آستانه فرارسیدن عید سعید فطر، مقام‌ها در فرماندهی امنیه کابل می‌گویند، که برای تامین بهتر امنیت شهروندان پایتخت در روز های عید، تدابیر جدی امنیتی در هماهنگی با سایر نهادهای امنیتی روی دست گرفته است‌.

خالد خدران، سخنگوی فرماندهی امنیه کابل گفت فرماندهی امنیه کابل به منظور تدابیر جدی امنیتی در روزهای عید سعید فطر با تمام ارگان های امنیتی در هماهنگی کامل بوده و اقدامات جدی روی دست گرفته است‌.

به گفته وی فرماندهی امنیه کابل با تمام وکلای گذر، موی سفیدان و نمایندگان مردم به خاطر تأمین امنیت بهتر در روزهای عید جلسه برگزار کرده و مسئولان امنیتی طرزالعمل های را با آنان شریک ساخته است‌.

براساس گفته های سخنگوی فرماندهی امنیه کابل، اگر مشکل امنیتی پیش می‌آید، وکلای گذر باید مسئولین امنیتی را در جریان بگذارند و مسئولین نیز مکلف به رسیدگی مشکل هستند.

خالد خدران می‌گوید که فرماندهی امنیه کابل به منظور تدابیر امنیتی در روزهای عید فطر، پایتخت را به زون های مختلف تقسیم کرده و هر زون دارای یک نماینده مردمی است.

وی افزود که برای تامین امنیت بهتر در روزهای عید یک کمیسیون هماهنگی ایجاد شده که در آن نمایندگان ریاست عمومی استخبارات، وزارت دفاع ملی، وزارت امور داخله و دیگر ارگان های امنیتی شامل هستند.

وی گفت: “پیام من به شهروندان این است که در روز های عید وقتی در جای های تفریحی و میله می روند اگر مشکل امنیتی را دیدند به شماره عاجل ۱۱۹ به تماس شوند و نیروهای امنیتی امارت اسلامی به زودترین فرصت برای رفع مشکل اقدام می کنند.”

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان