تصویب چهار قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی در نشست شورای حقوق بشر

تصویب چهار قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی در نشست شورای حقوق بشر

در نشست پنجاه و پنجم شورای حقوق بشر چهار قطعنامه در محکومیت جنایات و اقدامات رژیم صهیونیستی به تصویب رسید.

به گزارش اتحادنیوز، بالاکریشنان راجاگوپال، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در خصوص حق برخورداری از مسکن مناسب، در واکنش به تصویب قطعنامه شورای حقوق بشر مبنی بر توقف انتقال تسلیحات به رژیم صهیونیستی، با انتشار توئیتی در شبکه اجتماعی ایکس، اعلام داشت: «این قطعنامه اگرچه الزام‌آور نیست، اما اقدام بسیار مهمی از سوی شورای حقوق بشر سازمان ملل است».

تصویب چهار قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی در نشست پنجاه و پنجم شورای حقوق بشر

نشست پنجاه‌وپنج شورای حقوق بشر که از ۲۶ فوریه (۷ اسفند) تا ۵ آوریل (۱۷ فروردین) در ژنو برگزار شد؛ در حالی پایان یافت که چهار قطعنامه در محکومیت جنایات و اقدامات رژیم صهیونیستی به تصویب رسید.

پیش‌نویس این چهار قطعنامه با موضوع حق مردم فلسطین در تعیین سرنوشت، حقوق بشر در بلندی‌های جولان اشغالی سوریه، محکومیت شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغال شده فلسطین و بررسی وضعیت حقوق بشر در سرزمین‌های اشغالی و تعهد به تضمین پاسخگویی و اجرای عدالت به تصویب رسیدند.

تصویب این چهار قطعنامه در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد نشان دهنده بیداری دولت‌های جهان نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه است، هر چند آمریکا و برخی از کشورهای غربی همچنان در حمایت از این رژیم اشغالگر سکوت کرده‌اند، اما افکار عمومی نیز در همین کشورها خواستار محاکمه و پاسخگویی رژیم صهیونیستی در قبال جنایاتش در فلسطین و غزه هستند.

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری مهر

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان