ادامه گشت‌زنی هواپیماهای بدون سرنشین در آسمان افغانستان

ادامه گشت‌زنی هواپیماهای بدون سرنشین در آسمان افغانستان

منابع محلی در بدخشان در شمال شرق افغانستان اعلام کردند یک هواپیمای بدون سرنشین در آسمان این ولایت گشت‌زنی می‌کند.

به گزارش اتحادنیوز، منابع محلی در بدخشان به رسانه‌های افغانستان گفته‌اند یک هواپیمای بدون سرنشین شب گذشته در آسمان این ولایت پرواز کرده است.

هنوز مشخص نیست که هواپیماهای بدون سرنشین از چه کشوری وارد حریم هوایی افغانستان می‌شوند اما پیش از این برخی مقامات حکومت طالبان، از همکاری پاکستان با آمریکا انتقاد کرده بودند.

بر اساس گزارش‌ها، طی کمتر از دو هفته، آسمان ولایت‌های پنجشیر، قندهار و نیمروز نیز شاهد گشت هواپیماهای بدون سرنشین بوده است. «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی حکومت طالبان نیز پیش‌تر با انتقاد از نقض حریم هوایی افغانستان گفته بود بارها به آمریکا اعتراض شده است و باید این کشور آن را جدی بگیرد.

وی تاکید کرده بود هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در ولایت‌های قندهار و نیمروز گشت‌زنی می‌کنند. مجاهد همچنین اظهار داشت: «این هواپیماهای بدون سرنشین مربوط به آمریکا است و از فضای برخی کشورهای نزدیک پرواز و عبور می‌کنند و وارد افغانستان می‌شوند همه باید در این مورد مسئولیت‌های خود را درک ‌و تجاوز را متوقف کنند».

پیش از این «متیو میلر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بدون اشاره به پرواز هواپیماهای بدون سرنشین این کشور گفته بود واشنگتن نگران تهدیدات داعش در افغانستان و منطقه است.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان