نماهنگ «نذر عشق»؛ طبخ ۳۲ هزار نان به نیت شهدای غزه

نماهنگ «نذر عشق»؛ طبخ ۳۲ هزار نان به نیت شهدای غزه

همزمان با فرارسیدن نیمه ماه مبارک رمضان و میلاد امام حسن مجتبی(ع) مردم افغانستان در اقدامی نمادین ۳۲۰۰۰ قرص نان را به نیابت از ۳۲۰۰۰ شهید مظلوم غزه طبخ کردند.

به گزارش اتحادنیوز، همزمان با فرارسیدن نیمه ماه مبارک رمضان و میلاد امام حسن مجتبی علیه‌السلام، مردم افغانستان در اقدامی نمادین 32000 قرص نان را به نیابت از 32000 شهید مظلوم غزه طبخ کردند.

همزمان با این اقدام گروه سرود کودکان افغان، نماهنگ «نذر عشق» را برای پیوند این اقدام مردم کشورشان در سالروز ولادت کریم اهل‌بیت(ع)  با تحولات و‌ شهادت مظلومانه بیش از 32000 شهر‌وند فلسطینی اجرا کردند که اثری کم‌نظیر در هنر افغانستان است.

گفتنی‌ است برای طبخ این تعداد نان، مردم افغانستان در مساحتی چند هزار متری و با طراحی نام مبارک امام حسن مجتبی(ع) اقدام به برپایی ده‌ها تنور کرده و با مشارکت صدها نفر از نانواهای سطح شهر کابل در یک روز تعداد 32000 قرص نان به نیابت از 32000 شهید غزه طبخ کردند.

لازم به ذکر است این نان‌ها سپس در میان خانواده‌های کم‌بضاعت شهر کابل توزیع شده و از دریافت‌کنندگان این هدیه خواسته شد تا برای شادی روح شهدای مظلوم فلسطین فاتحه قرائت کنند.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان