گزارش تکان‌دهنده دیده‌بان حقوق بشر از جنایات اشغالگران در غزه

دیده‌بان حقوق بشر

دیده‌بان حقوق بشر اروپا مدیترانه با ارایه گزارشی، ضمن اشاره به گسترش جنایات رژیم صهیونیستی در غزه از دبیرکل سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا خواست که مانع از اقدامات نظامیان صهیونیست در این باریکه شوند.

به گزارش اتحادنیوز به نقل از المیادین، دیده بان حقوق بشر اروپا مدیترانه با انتشار بیانیه ای خواست که آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل و اتحادیه اروپا از رژیم صهیونیستی بخواهند که اقدامات خود علیه غیرنظامیان را در شهر غزه متوقف کند و از آتش زدن ساختمان‌های مسکونی و اقدامات علیه ساکنان این منطقه و آواره کردن آنها به سمت جنوب غزه دست بردارد.

در بیانیه این مرکز حقوق بشری آمده است: ما موارد زیادی از اقدام ارتش اسرائیل در سوزاندن ده‌ها منزل مسکونی در غرب شهر غزه و در حومه مجتمع درمانی شفا را ثبت کرده ایم.

این مرکز حقوق بشری تاکید کرد: نیروهای اسرائیلی بسیاری از منازل را در حالی که ساکنان آنها در داخل این منازل بودند به آتش کشیده اند و مانع از نزدیک شدن افراد برای خارج کردن ساکنان از این منازل یا خاموش کردن آتش شده اند.

پیش از این نیز دیده‌بان حقوق بشر اروپا مدیترانه تأکید کرده بود که موارد بی‌شماری از گزارش‌های شوکه کننده شهروندان فلسطینی در نوار غزه در رابطه با ارتکاب جنایت علیه فلسطینیان از جمله اعدام را مستندسازی کرده است.

همزمان شبکه خبری الجزیره از جنایت هولناک اشغالگران در بیمارستان شفا پرده برداشت و گزارش داده بود که نظامیان صهیونیست مجروحان بیمارستان را با تانک زیر می‌گیرند.

به گزارش اتحادنیوز، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش‌بس موقت چهارروزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را مسدود کرده و در حال بمباران منطقه است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه شمار کلی شهدای جنگ در غزه از هفتم اکتبر گذشته تا مورخ چهارم فروردین ماه ۱۴۰۳ به ۳۲ هزار و ۱۴۲ نفر و شمار مجروحان نیز به ۷۴ هزار و ۴۱۲ نفر افزایش یافته است.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری مهر

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان