اسلام‌آباد:کابل از تی‌تی‌پی علیه پاکستان استفاده می‌کند

کابل

وزارت خارجه پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد برخی سران حکومت کابل به طور فعال ضمن حمایت از «تحریک طالبان پاکستان»، از این گروه به عنوان نیروی نیابتی علیه پاکستان استفاده می‌کنند.

به گزارش اتحادنیوز، وزارت خارجه پاکستان در واکنش به حملات هوایی این کشور در خاک افغانستان در بیانیه‌ای مدعی شد در این حمله پناهگاه‌های تحریک طالبان پاکستان (تی‌تی‌پی) هدف قرار گرفته است.

بیانیه با اظهار اینکه پاکستان برای حاکمیت و تمامیت ارضی افغانستان اهمیت زیادی قائل است، افزود: ما بارها از مقامات افغانستان خواسته‌ایم تا اقدامات ملموس و مؤثری را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود خاک افغانستان به‌عنوان بستری برای تروریسم علیه پاکستان استفاده نمی‌شود.

این بیانیه افزود: پاکستان همچنین از افغانستان خواسته است که پناهگاه‌های امن را برای تحریک طالبان پاکستان دریغ کنند و سران آن را به دولت اسلام‌آباد تحویل دهند.

وزارت خارجه پاکستان در این بیانیه تصریح کرد: برخی عناصر در میان صاحبان قدرت در افغانستان به طور فعال از تحریک طالبان پاکستان حمایت می‌کنند و از آنها به عنوان نیروهای نیابتی علیه پاکستان استفاده می‌کنند.

این بیانیه در ادامه تاکید کرد: پاکستان از این عناصر می‌خواهد در سیاست جانبداری از تروریست‌ها که خون پاکستانی‌های بی‌گناه را می‌ریزند تجدیدنظر کنند و برای ایستادن در کنار مردم انتخابی روشن داشته باشند.

بیانیه با اظهار اینکه گروه‌های تروریستی مانند تحریک طالبان پاکستان یک تهدید جمعی برای صلح و امنیت منطقه است، ادامه داد: ما کاملاً متوجه چالشی هستیم که مقامات افغانستان در مبارزه با تهدید ناشی از تحریک طالبان پاکستان با آن روبرو هستند.

وزارت خارجه پاکستان افزود: پاکستان به تلاش برای یافتن راه‌حل‌های مشترک برای مقابله با تروریسم و جلوگیری از هرگونه خرابکاری سازمان‌های تروریستی در روابط دوجانبه با افغانستان ادامه خواهد داد.

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان