حمله هوایی پاکستان به ۲ ولایت شرقی افغانستان

حمله هوایی

منابع محلی از حملات هوایی ارتش پاکستان به ولایت‌های خوست و پکتیا در شرق افغانستان خبر می‌دهند.

به گزارش اتحادنیوز، منابع محلی می‌گویند حوالی ساعت 3:00 بامداد امروز به وقت محلی جنگنده‌های پاکستانی مناطقی را در شهرستان‌های «سپیره» و «برمل» ولایت‌های «پکتیکا» و «خوست» انجام دادند.

به گفته شاهدان عینی، حملات هوایی پاکستان در منطقه شهرستان «برمل» در ولایت پکتیکا خانه یکی از سران قومی «محسود» از وزیرستان جنوبی را هدف قرار داده و این حمله منجر به کشته شدن دو همسر و پنج فرزند وی از جمله سه پسر و دو دختر شده است.

منابع می‌گویند این حمله مهاجرین وزیرستانی را هدف قرار داده است، اما برخی رسانه‌های پاکستانی مدعی هستند یکی از سران «تحریک طالبان پاکستان« (تی‌تی‌پی) در این حمله کشته شده است.

این حمله پس از آن صورت گرفت که دو روز پیش یکی از گروه‌های وابسته به تی‌تی‌پی در یک حمله انتحاری یک مجتمع نظامی ارتش را در وزیرستان شمالی هدف قرار داد.

 «خواجه آصف» وزیر دفاع پاکستان روز گذشته گفته بود گروه‌های مخالف مسلح دولت آن کشور از خاک افغانستان برای انجام حملات در داخل آن کشور استفاده می‌کنند.

به گفته وی، برخی از تسهیل‌کنندگان این حملات ردیابی شده‌اند و اسلام‌آباد این موضوع را با حکومت طالبان در افغانستان در میان گذاشته است.

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان