تصویر دردناک از «یزن الکفارنه»؛ نماد مظلومیت کودکان غزه که از گرسنگی می‌میرند+عکس

یزن الکفارنه

مرگ هولناک کودک فلسطینی در غزه که بر اثر گرسنگی تبدیل به یک اسکلت واقعی شده بود، گوشه‌ای از جنایات رژیم وحشی صهیونیستی علیه غیرنظامیان بی‌دفاع به ویژه کودکان را نشان می‌دهد.

به گزارش اتحادنیوز، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که بعد از بازدید از دو بیمارستان شمال نوار غزه به این نتیجه رسید که وضعیت این بیمارستان‌ها وحشتناک بوده و کودکان از گرسنگی جان خود را از دست می‌دهند.

طبق بیانیه سازمان جهانی بهداشت، هیئت این سازمان که از بیمارستان‌های العوده و کمال عدوان در شمال غزه بازدید کرده بود، وضعیت این بیمارستان‌ها را فاجعه‌بار دانسته و گزارش داد که کمبود شدید غذا و دارو و سوخت در آنها احساس می‌شود.

«تدروس ادهانوم گبریسوس» مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در این زمینه اعلام کرد که تصویر بیمارستان‌های شمال غزه بسیار وحشتناک و سیاه است و وضعیت در بیمارستان العوده هولناک می‌باشد، به ویژه با توجه به تخریب یکی از ساختمان‌های این بیمارستان.

وی افزود که کمبود مواد غذایی منجر به مرگ ده کودک در اینجا شده است.

مرگ هولناک کودک فلسطینی در غزه از گرسنگی

در شرایطی که هر روز به تعداد کودکانی که در نوار غزه به ویژه شمال این منطقه از گرسنگی می‌میرند افزوده می‌شود، طی روزهای اخیر تصویر «یزن الکفارنه» کودک فلسطینی که در بیمارستان «ابویوسف النجار» در رفح بستری بوده و بر اثر گرسنگی جان خود را از دست داد، بازتاب زیادی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داشته و احساسات هر انسان با وجدانی را برمی‌انگیزد.

نوار غزه , فلسطین , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,

یزن الکفارنه در حالی صبح دیروز جانش را از گرسنگی از دست داد که تبدیل به یک اسکلت کامل شده بود. مادر او که بعد از این مرگ بی‌رحمانه فرزندش دچار آسیب روانی شدیدی شده می‌گوید: یزن اکنون همانند پرنده‌ای به بهشت رفت و من هرگز تصور نمی‌کردم به مرحله‌ای برسیم که فرزندم جانش را از شدت گرسنگی از دست بدهد.

کاربران در شبکه‌های اجتماعی خشم شدید خود را از این حجم از بی‌عدالتی علیه مردم نوار غزه ابراز کرده و گفتند که نفاق و دورویی جامعه جهانی در قبال آنچه که بر سر غزه می‌آید کاملا روشن است.

یزن اولین و آخرین کودک غزه نیست که از شدت گرسنگی جان خود را از دست می‌دهد و او امروز تبدیل به نماد مظلومیت کودکان غزه شده است.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در بیانیه‌ای درباره وضعیت فاجعه‌بار کودکان غزه هشدار داده و اعلام کرد که جان هزاران کودک و نوزاد در نوار غزه به اقدامات فوری برای کمک‌رسانی مستمر و زیاد به این منطقه بستگی دارد.

یونیسف تاکید کرد: ترس و نگرانی ما از مرگ کودکان غزه بر اثر گرسنگی تبدیل به واقعیت شد و دست کم ده کودک طی روزهای اخیر در بیمارستان کمال عدوان در شمال غزه از شدت گرسنگی و تشنگی جان خود را از دست داده‌اند و سوء تغذیه نوار غزه را فراگرفته است.

در حالی که مرگ بر اثر گرسنگی و تشنگی به ویژه در میان کودکان غزه طی دو ماه اخیر هم‌زمان با تجاوزات وحشیانه صهیونیست‌ها و محاصره همه جانبه این منطقه تبدیل به امری شایع شده، وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که اخیرا 3 نوزاد دیگر در شمال غزه در نتیجه بی‌آبی و سوء تغذیه شدید جان خود را از دست دادند.

منابع مربوطه همچنین درباره شرایط بحرانی کودکان غزه هشدار داده و اعلام کردند که نوار غزه شاهد کمبود شدید غذای کودکان است و در این وضعیت که مادران در نتیجه سوء تغذیه قدرت شیر دادن به نوزادان خود را ندارند، شیر خشک هم به شدت کمیاب است و این بحران تنها مربوط به شمال نیست و سراسر غزه از این فاجعه رنج می‌برد.

طبق گزارش‌های مربوطه تاکنون 16 کودک بر اثر گرسنگی در شمال غزه جان خود را از دست داده‌اند.

از سوی دیگر نهادهای حقوق بشری در فلسطین در گزارشی مشترک هشدار دادند که نیم میلیون فلسطینی در شمال غزه در معرض خطر جدی مرگ بر اثر گرسنگی و تشنگی قرار دارند و چندین هفته است که کمک‌ها به این منطقه به طور کامل قطع شده و به دلیل محدودیت‌های شدیدی که اشغالگران اعمال کرده‌اند و جنگی که از 5 ماه قبل تاکنون ادامه دارد، همه مواد غذایی و دارویی به ویژه آرد در شمال غزه نایاب شده است.

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان