طالبان همکاری با تهران برای ترویج کشت جایگزین مواد مخدر را خواستار شد

کشت جایگزین

مسئولان وزارت کشاورزی و دامپروری حکومت سرپرست افغانستان همکاری ایران برای ترویج کشت جایگزین مواد مخدر در این کشور را خواستار شدند.

به گزارش اتحادنیوز، معاون وزارت کشاورزی و دامپروری حکومت سرپرست افغانستان در دیدار با معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل، کمک و همکاری تهران در زمینه کشت جایگزین مواد مخدر را خواستار شد.

وزارت کشاورزی و دامپروری حکومت سرپرست با انتشار این خبر افزوده است دیدار معاون وزارت کشاورزی با معاون سفارت ایران و معاون اقتصادی آن در ساختمان این وزارتخانه انجام شده است و مولوی عثمانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران متخصصین زیاد و تجارب فراوانی در بخش زراعت دارد، خواستار همکاری جمهوری اسلامی ایران در ترویج کشت جایگزین مواد مخدر شده است.

در این دیدار غلامرضا نجاری معاون سفارت ایران نیز با تاکید بر همکاری دو جانبه میان دو کشور با اشاره به سفر هیاتی از جمهوری اسلامی ایران به افغانستان ابراز امیدواری کرده است که دیدارهای آتی مثمر ثمر بوده و تفاهم‌نامه‌های امضا شده اجرایی شود.

بر اساس اعلام وزارت کشاورزی و دامپروری افغانستان، این دیدار به منظور ایجاد هماهنگی جهت سفر هیئتی از ایران به سرپرستی معاون وزارت کشاورزی به افغانستان انجام شده است و قرار است هیات مذکور در سفر به افغانستان گفتگوهایی را با محوریت مسائل کشاورزی و دامپروری به ویژه تحقیقات در حوزه کشاورزی، آبیاری و دامپروری با طرف افغانستانی داشته باشد.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری ایرنا 

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان