ماجرای سنجاق سینه‌های اسکاری چه بود؟

در مراسم اسکار امسال سنجاق قرمز کوچکی روی لباس برخی اهالی هالیوود دیده شد که معنایش فراتر از یک سنجاق سینه شیک بود.

به گزارش اتحادنیوز، سنجاق‌سینه‌هایی که شامگاه گذشته روی سینه هالیوودی‌ها خودنمایی می‌کرد، در واقع دستی قرمزرنگ بود که قلب سیاهی کف آن وجود داشت. اما قصه این دست قرمز و آن قلب سیاه چیست؟

از زمان آغاز جنگ غزه در ماه اکتبر، بیش از ۳۰ هزار نفر کشته شده‌اند و این سنجاق‌های قرمز در حمایت از مردم غزه است. سنجاق ها دارای یک دست قرمز با یک قلب سیاه در داخل هستند که توسط یک دایره قرمز احاطه شده است که نماد حمایت جمعی از آتش بس فوری و دائمی، آزادی همه گروگان‌ها و ارسال فوری کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان در غزه است.

اما ماجرا فقط به همین‌جا ختم نشد و این در حالی بود که جاناتان گلیزر پس از دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم  برای «منطقه مورد علاقه» در سخنانی مطرح کرد: «فیلم ما نشان می‌دهد که انسان‌زدایی در بدترین حالت به کجا منجر می‌شود. این گذشته و حال ما را شکل داده است. همه جانباختگان جنگ در غزه قربانی این انسان زدایی هستند.

سنجاق قرمز

همچنین تعدادی از شرکت‌کنندگان از جمله بیلی آیلیش، مارک روفالو و رامی یوسف این سنجاق‌های قرمزرنگ را در حمایت از آتش‌بس در غزه را به لباس خود نصب کردند و البته اجرای مراسم نیز کمی به تعویق افتاد؛ زیرا اعتراضی که خواستار آتش‌بس در خارج از تئاتر دالبی بود، موجب ایجاد ترافیک شده بود.

مراسم اسکار ۲۰۲۴ با اجرای جیمی کیمل در سالن دالبی تئاتر لس انجلس در حالی برگزار شد که فیلم «اوپنهایمر» ساخته کریستوفر نولان موفق به کسب ۷ جایزه شامل بهترین فیلم، کارگردانی، بازیگر نقش اصلی و مکمل مرد، تدوین، موسیقی متن و فیلمبرداری شد و فیلم «بیچارگان» ساخته یورگوس لانتیموس هم ۴ جایزه از جمله جایزه کمتر پیش بینی شده بهترین بازیگر نقش اصلی زن را به خانه برد

«منطقه مورد علاقه» ساخته جاناتان گلیزر هم به عنوان نخستین بریتانیایی جایزه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز اسکار را کسب کرد و جایزه بهترین مستند بلند هم به «۲۰ روز در ماریوپل» از اوکراین رسید

 «قاتلان ماه کامل» به کارگردانی «مارتین اسکورسیزی» که در ۱۰ شاخه نامزد دریافت جایزه بود موفق به کسب هیچ جایزه ای نشد و «باربی» پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۲۳ هم تنها یک جایزه بهترین ترانه را دریافت کرد.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان