هندی‌ها از یک نوع قارچ محلی نانوذرات طلا تولید کردند

نانوذرات طلا، هندی ها

محققان هندی با استفاده از یک گونه منحصر به فرد از قارچ‌های محلی، یک روش پیشگامانه برای تولید نانوذرات طلا ارائه کردند که نقش حیاتی برای تحویل داروهای ضدسرطان دارد.

به گزارش اتحادنیوز، از تارنمای bnnbreaking، محققان دانشگاه گوا (Goa) در هند نشان دادند که چگونه می‌توان با استفاده از نوعی قارچ محلی، نانوذرات طلا تولید کرد، نانوذراتی که خواص ضدسرطان دارد. این نانوذرات را می‌توان جایگزین نانوذرات طلایی کرد که از روش‌های شیمیایی به دست می‌آیند.

این محققان با استفاده از یک گونه منحصر به فرد از قارچ‌های محلی ، یک روش پیشگامانه برای تولید نانوذرات طلا، حیاتی برای تحویل داروهای ضدسرطان، ارائه کردند. این روش جدید توسط سوجاتا دابولکار و نانداکومار کامات انجام شده است. نتایج یافته آنها می‌تواند کاربرد وسیعی در بخش پزشکی داشته باشد.

در هسته اصلی این نوآوری، استفاده از قارچ Roen Almi است که در شهر بندری گوا رشد می‌کند. این تیم روشی را برای پرورش این قارچ به شکل خالص ایجاد کرد و سپس آن را برای سنتز نانوذرات طلا مورد استفاده قرار داد. این روش، جایگزین پایدار و غیر سمی برای فرآیندهای شیمیایی است.

این پروژه فراتر از نوآوری علمی است و یک الگوی منحصر به فرد برای استفاده از مزایای محلی و جهانی ارائه می‌دهد. محققان مدل کسب و کاری را تشریح کردند که شامل راه‌اندازی شرکتی برای تولید نانوذرات تحت الگوی درآمد و تقسیم سود با دولت گوا و جوامع محلی است. این رویکرد نه تنها به ظرفیت استفاده از تنوع زیستی گوا توجه دارد بلکه هدف آن اطمینان از استفاده پایدار از منابع محلی است.

تقاضای جهانی برای نانوذرات طلا، به ویژه در زمینه پزشکی سیستم‌های تحویل دارو، در حال افزایش است. تحقیقات این تیم، که در نشریه علمی ژئومیکروبیولوژی منتشر شده است، ظرفیت هند را برای پیشگامی در این صنعت از طریق روش‌های بومی نشان می‌دهد. مراحل بعدی شامل تعامل با استارتاپ‌ها و ذینفعان برای شروع تولید، با هدف ایجاد یک اکوسیستم جدید در تولید نانوذرات طلا است که هم از نظر اقتصادی قابل دوام و هم از نظر محیط زیستی پایدار است.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری ایرنا

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان