کابل: پناهجویان افغان در ناامنی‌های پاکستان نقشی ندارند

پناهجویان افغان

معاون سیاسی نخست وزیر حکومت طالبان در دیدار با مقامات سازمان ملل در کابل تاکید کرد پناهجویان افغان در ناامنی‌های پاکستان نقشی ندارند.

به گزارش اتحادنیوز، ‌«مولوی عبدالکبیر» معاون سیاسی نخست وزیر حکومت طالبان با «کیونگ جون» رئیس آسیا و اقیانوسیه کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و «لئونارد زولو» رئیس کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در افغانستان دیدار و گفتگو کرد.

وی با انتقاد از عملکرد دولت اسلام‌آباد گفت پناهجویان افغان در ناامنی‌های پاکستان نقشی ندارند اما باز هم با مشکلات زیادی مواجه هستند و زندانی می‌شوند.

عبدالکبیر افزود جامعه جهانی نباید مردم افغانستان را فراموش کنند. باید به تمام پناهجویان بازگشته به افغانستان کمک شود تا در جامعه ادغام شوند.

کیونگ جون نیز در این دیدار گفت در نشست ژنو خواستار کمک بیشتر پناهجویان افغان خواهد شد. پناهجویان در شرایط دشواری به سر می‌برند، خشکسالی و حوادث طبیعی نیز زندگی آنها را تهدید می‌کند.

معاون سیاسی نخست وزیر حکومت طالبان نیز اظهارداشت گرسنگی، فقر و بیکاری از حکومت گذشته به میراث مانده است و از بین بردن آن به زمان و امکانات بیشتر نیاز دارد.

مولوی عبدالکبیر با اشاره به نشست قطر خاطرنشان کرد در نشست اخیر دوحه به موضوع پناهجویان و حقایق افغانستان توجهی نشد همچنین درباره کمک‌ها به این کشور نیز حتی دبیرکل سازمان ملل ابراز نظر نکرد.

پیش از این نیز، «محمد عامرخان» معاون نماینده دائم پاکستان در سازمان ملل گفته بود دولت پاکستان دیگر نمی‌تواند با پناهجویان افغان همکاری کند و افغان‌ها باید از سوی دیگر اعضای جامعه جهانی میزبانی شوند.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

 

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان