اخراج بیش از پنج هزار مهاجر افغانستانی از پاکستان

مهاجر افغانستانی

رسانه‌های پاکستان با اعلام این که در یک هفته گذشته بیش از پنج هزار مهاجر افغان از این کشور اخراج شده‌اند، از آزادی ۴۰ زندانی افغانستانی از زندان‌های پاکستان خبر دادند.

به گزارش اتحادنیوز، از خبرگزاری صدای افغان (آوا) ، این آمار را رسانه پاکستانی سماتی ‌وی به‌نقل از منابع خود گزارش داده است.

براساس اطلاعات این شبکه، از آغاز روند اخراج اجباری مهاجران از پاکستان، بیش از ۵۰۳ هزار پناهجوی افغانستانی از این کشور اخراج شده‌اند.

به‌رغم خواست‌های نهادهای بین‌المللی مبنی بر توقف اخراج اجباری پناهجویان افغانستانی از پاکستان، دولت اسلام‌آباد به بیرون کردن پناهجویان ادامه داده است.

پاکستان به پناهجویان بدون مدرک تا اول ماه نوامبر گذشته (آبان ۱۴۰۲) مهلت داده بود داوطلبانه این کشور را ترک کنند.

پس از پایان این مهلت، پلیس پاکستان اقدام به بازداشت و اخراج پناهجویان فاقد مدرک کرده است که بیشتر آنها پناهجویان افغانستانی هستند.

کنسولگری طالبان در کراچی پاکستان، از آزادی ۴۰ زندانی اهل افغانستان که یک زن نیز در میان آنان است از زندان های این شهر خبر داده است.

این کنسولگری با انتشار اعلامیه‌ای در شبکه اجتماعی ایکس نوشته است: این افراد پس از آزادی به افغانستان منتقل شده‌اند.

کنسولگری طالبان در کراچی می‌گوید: در یک سال اخیر، سه هزار و ۲۶۱ زندانی اهل افغانستان از زندان‌های ایالت سند پاکستان آزاد و به کشور منتقل شده‌اند.

این نهاد در مورد دلیل، مدت حبس و جرم این افراد توضیح نداده است و روشن نیست که این افراد به چه دلیل بازداشت و زندانی شده بودند.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری مهر

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان