گذرگاه «چمن» پس از ۵ ماه میان افغانستان و پاکستان بازگشایی شد

گذرگاه «چمن»

منابع محلی در منطقه مرزی چمن در گفتگو با رسانه‌های اظهارداشتند فعالیت تجاری بین افغانستان و پاکستان پس از پنج ماه انتظار از سرگرفته شده است.

به گزارش اتحادنیوز، منابع محلی در منطقه مرزی بین افغانستان و پاکستان از آغاز مجدد فعالیت تجاری گذرگاه چمن پس از پنج ماه انتظار خبر دادند.

درحال حاضر دولت موقت پاکستان با همکاری ارتش این کشور، گذرگاه چمن – نقطه مرزی بین افغانستان و پاکستان – را که از نوامبر 2023 مسدود بود را تسهیل کرده و فعالیت‌های تجاری در این منطقه از سرگرفته شده است.

بر اساس گزارش‌ها، از زمانی که دولت موقت پاکستان داشتن پاسپورت و ویزا را برای سفر به افغانستان را الزامی اعلام کرد، صدها نفر پس از 21 اکتبر تظاهرات و تحصن کردند.

برخی تجار، اعضای احزاب سیاسی و فعالین اجتماعی پیش از این در اعتراض به تصمیم یکجانبه دولت موقت پاکستان برای ایجاد محدودیت‌های تردد تحصن کرده بودند.

پیش تر پاکستانی‌ها با کارت شناسایی و افغان‌ها با شناسنامه افغانستانی می‌توانستند در دو طرف گذرگاه مرزی چمن رفت و آمد کنند.

این تعطیلی منجر به بروز مشکلات اقتصادی قابل توجه برای جامعه محلی شده بود و بسیاری از آن‌ها کسب و کار خود را از دست دادند.

گفتنی است که گذرگاه‌ها مرزی چمن میان افغانستان و پاکستان در این اواخر چندین بار مسدود و سپس بازگشایی شده است.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان