برگزاری نشست شورای امنیت درباره افغانستان پشت درهای بسته

شورای امنیت، افغانستان

نشست شورای امنیت امروز درباره افغانستان که تعیین نماینده ویژه جدید برای این کشور از موضوعات مهم آن است، پشت درهای بسته برگزار شد.

به گزارش اتحادنیوز، بر اساس گزارش برخی رسانه‌ها، تعیین نماینده ویژه جدید سازمان ملل برای افغانستان که حکومت طالبان با آن مخالفت کرده است از موضوعات مهم در نشست امروز شورای امنیت بوده است.

همچنین گفته می‌شود ادامه ماموریت سازمان ملل در افغانستان، هماهنگی و نحوه حمایت از آن نیز از موارد بحث در این نشست بوده است.

«نصیر احمد فایق» سرپرست نمایندگی دائم افغانستان در سازمان ملل نیز گفته است علاوه بر بحث درباره تعیین نماینده ویژه جدید سازمان ملل برای افغانستان، «آنتونیو گوترش» دبیرکل این سازمان نیز گزارش خود را از نشست دوحه ارائه کرده است.

نشست دوحه بدون حضور نماینده‌ای از حکومت کنونی افغانستان در 29 و 30 بهمن سال جاری برگزار شد.

«فرحان حق» معاون سخنگوی سازمان ملل شب گذشته به برخی رسانه‌ها گفت است «حمایت از ادامه ماموریت سازمان ملل در افغانستان، از جمله تعیین نماینده ویژه جدید برای شورای امنیت بسیار مهم است».

این درحالی است که وزارت خارجه حکومت طالبان بارها تاکید کرده بود با توجه به وضعیت کنونی افغانستان و حضور هیئت معاونت سازمان ملل (یوناما) در کابل نیازی برای تعیین نماینده ویژه جدید وجود ندارد.

شورای امنیت سازمان ملل در ماه دسامبر 2023 میلادی قطعنامه‌ای را درباره چگونگی تعامل با حکومت طالبان تصویب کرد که بر اساس آن تعیین نمایندهٔ جدید نیز در آن پیشنهاد شده بود.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان