ورود هیئت اقتصادی افغانستان به منطقه آزاد تجاری چابهار

هیئت اقتصادی

هیئت اقتصادی و فنی حکومت طالبان جهت کلنگ‌زنی چند پروژه مسکونی، تجاری و هتلینگ وارد منطقه آزاد و بندر چابهار ایران شد.

به گزارش اتحادنیوز، هیئت اقتصادی و فنی حکومت طالبان که به تازگی به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده، صبح امروز (یکشنبه، 6 اسفند) همراه با «حسن کاظمی قمی» سفیر و نماینده ویژه جمهوری اسلامی ایران در کابل، جهت کلنگ زنی برخی پروژه‌های مسکونی، تجاری و هتلینگ از سوی شرکت ستارگان مهاجر خراسان، وارد منطقه آزاد و بندر چابهار شد.

به گزارش «آوا»، «حفیظ الله سلطانی» مدیرعامل شرکت ستارگان مهاجر خراسان و جمعی از فعالان اقتصادی افغانستانی از شهر مشهد مقدس نیز این هیئت را همراهی می کند.

پیش از این، وزارت صنعت و تجارت حکومت طالبان از سفر هیئت فنی این کشور جهت بحث در مورد افزایش همکاری‌های ترانزیتی و گسترش روابط اقتصادی به ایران خبر داده بود.

اعضای این هیئت شامل نمایندگان وزارت‌های صنعت و تجارت، ترانسپورت و هوانوردی، دارایی و امور خارجه‌ و همچنین معاونت اقتصادی نخست‌وزیری هیئت حاکمه افغانستان است.

بر اساس این گزارش، هیئت طالبان ظرفیت‌ها و امکانات منطقه آزاد و بندر چابهار ایران را برای افزایش ترانزیت و صادرات افغانستان ارزیابی خواهد کرد و همچنین در مورد عملی شدن مواد توافق‌هایی که در سفر اخیر «عبدالغنی برادر» معاون اقتصادی نخست‌وزیر طالبان به ایران صورت گرفته، با مقام‌های ایران بحث و گفتگو خواهد شد.

ملا برادر آبان سال جاری خورشیدی به ایران سفر کرد و دو‌ طرف در جریان این سفر پنج تفاهم‌نامه‌ همکاری امضا کردند.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان