صدوچهل‌وسومین روز «طوفان الاقصی»| هیئت صهیونیستی دوشنبه به قطر می‌رود/ شهادت ۴ فلسطینی در جنوب غزه

«طوفان الاقصی»|صدوچهل‌وسومین روز

تعیین موعد سفر هیئت رژیم اسرائیل به قطر برای بررسی جزئیات توافق آتش بس در غزه، یورش صهیونیست‌ها به کرانه‌ باختری و شهادت چهار نفر در بمباران رفح از مهم‌ترین تحولات روز ۱۴۳ عملیات طوفان الاقصی است.

به گزارش اتحادنیوز، رسانه‌های رژیم اسرائیل بامداد امروز دوشنبه گزارش دادند که هیئت این رژیم امروز در دوحه قطر با میانجی‌ها درباره شروط حماس رایزنی خواهد کرد و احتمال وقفه 6 ماهه جنگ علیه غزه وجود دارد.

مهمترین تحولات روز 143 عملیات طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:

09:31- حمله هوایی اسرائیل به منطقه‌ای در خان‌یونس و بمباران منزلی در رفح

شبکه خبری الجزیره از حمله هوایی اسرائیل به منطقه الفخاری در شرق خان‌یونس واقع در جنوب نوار غزه خبر داد.

همچنین در بمباران اسرائیل به خانه‌ای در شمال شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه سه نفر به شهادت رسیدند.

09:23- حزب الله پایگاه البغدادی نظامیان اسرائیلی را هدف قرار داد

مقاومت اسلامی لبنان با صدور بیانیه ای اعلام کرد: نظامیان اسرائیلی را در پایگاه البغدادی و اطراف آن با موشک هدف دادیم و موشک‌ها مستقیماً به اهداف اصابت کردند.

09:18- بمباران منازل مردم در مناطق شمالی و جنوبی نوار غزه

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی امروز منازل مردم در شهر خان یونس در جنوب نوار غزه و محله الزیتون در شرق غزه واقع در شمال این منطقه را بمباران کردند.

08:39- بازداشت سه کودک در کرانه باختری

نظامیان رژیم صهیونیستی با یورش به روستای دیرعمار در غرب رام الله، سه کودک را بازداشت کردند.

08:25-اعتراف به زخمی شدن 5 افسر و نظامی صهیونیست در نوار غزه

ارتش رژیم صهیونیستی با وجود ادامه سیاست سانسور شدید تلفات نظامی خود، به زخمی شدن 5 نظامی از جمله یک افسر در نوار غزه اعتراف کرد.

08:22- ادعای سازمان سنتکام: دو پهپاد را بر فراز دریای سرخ ساقط کردیم

سازمان سنتکام(فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا) مدعی شد: نظامیان  آمریکایی دو روز پیش دو پهپاد را بر فراز دریای سرخ ساقط کردند.

مهم ترین تحولات بامدادی روز 143 عملیات طوفان الاقصی

حمله حزب الله به نظامیان صهیونیست با موشک برکان

حزب الله لبنان اعلام کرد نیروهای اشغالگر اسرائیلی را در اطراف پایگاه المرج در شمال فلسطین اشغالی با موشک برکان هدف قرار داده و تلفاتی قطعی به آن‌ها وارد کرده است.

حملات توپخانه‌ای صهیونیست‌ها به جنوب لبنان

رسانه های لبنان بامداد امروز دوشنبه گزارش دادند که ارتش رژیم اسرائیل اطراف شهرک حولا واقع در جنوب لبنان را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار داده است.

هیئت اسرائیلی امروز راهی قطر می‌شود

روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت که هیئت رژیم اسرائیل امروز دوشنبه وارد قطر خواهد شد تا با میانجی‌ها جزئیات توافق تبادل اسرا با حماس را در ازای وقفه موقت جنگ در غزه بررسی کند.

این هیئت در دوحه عقب نشینی ارتش رژیم اسرائیل از غزه، آتش بس و بازگشت محدود فلسطینیان از جنوب به شمال نوار غزه را بررسی خواهد کرد.

طرح توافق وقفه در جنگ شامل وقفه موقت شش ماهه بوده و طی آن 30 اسیر صهیونیست در برابر 300 فلسطینی آزاد خواهد شد.

شهادت 4فلسطینی در جنوب غزه

الجزیره گزارش داد که چهار نفر از جمله یک زن و کودک در حمله هوایی رژیم اسرائیل به خانه‌ای در شهر رفح به شهادت رسیده و شماری نیز زخمی شده‌اند.

یورش صهیونیست‌ها به جنین

نظامیان رژیم اسرائیل از ساعتی پیش به اردوگاه جنین در کرانه باختری یورش برده و در آسمان این منطقه از منور استفاده‌ کرده‌اند.

جهاد اسلامی: واشنگتن مسئول ادامه تنش و درگیری‌ها در منطقه است

سخنگوی جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد که نتانیاهو می‌خواهد جامعه صهیونیستی را متقاعد کند که این مقاومت است که مانع از پیشرفت مذاکرات می‌شود.

محمد حاج موسی در گفتگو با فلسطین الیوم گفت: آنچه نتانیاهو از تحقق آن در شمال و مرکز نوار غزه عاجز و ناتوان بود، در شهر رفح نیز به آن نخواهد رسید.

حاج موسی بیان کرد که ما نسبت به کشتار و جنایاتی هولناک علیه فلسطینیان در رفح در صورت حمله زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به این شهر هشدار می‌دهیم.

وی با بیان اینکه دستاوردهای مستند مقاومت به جامعه صهیونیستی ثابت می‌کند که نتانیاهو دروغ می‌گوید، تصریح کرد که نباید دنباله‌رو روایت آمریکا در مورد حاکمیت غزه بعد از جنگ بود.

محمد الحاج موسی اظهار داشت که دشمن صهیونیستی قصد دارد از وقایع هفتم اکتبر برای نابودی قضیه فلسطین بهره ببرد. او واشنگتن را مسئول ادامه تنش و درگیری‌ها در منطقه دانست.

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان