تسهیلات ویژه افغانستان برای سرمایه‌گذاران ایرانی

تسهیلات ویژه

وزیر صنعت و تجارت حکومت طالبان در دیدار با معاون هماهنگی امور اقتصادی خراسان رضوی از تسهیلات ویژه برای سرمایه‌گذاران ایرانی در افغانستان خبر داد.

به گزارش اتحادنیوز، «نورالدین عزیزی» وزیر صنعت و تجارت حکومت طالبان با «ابوالفضل چمندی» معاون هماهنگی امور اقتصادی خراسان رضوی و هیئت همراهش‌ متشکل از نمایندگان ادارات دولتی و بخش خصوصی ایران دیدار کرد.

در این دیدار همچنین «محمدیونس مهمند» معاون اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان و «خان‌جان الکوزی» عضو هیئت مدیره این اتاق نیز حضور داشتند.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط وزارت صنعت و تجارت حکومت طالبان، چمندی در این دیدار گفت: ما برای ارائه اطلاعات پیشرفت فعالیت در مورد توافقاتی که میان دو کشور در سفر اخیر «عبدالغنی برادر» معاون اقتصادی نخست وزیر و مقام ریاست وزارت صنعت و تجارت افغانستان صورت گرفته بود، آمده‌ایم و ما گام به گام به تطبیق توافقات حرکت می‌کنیم.

اطلاعیه می‌افزاید معاون هماهنگی امور اقتصادی خراسان رضوی نیز در این دیدار روابط تجاری دو کشور را رو به رشد دانست.

عزیزی نیز در این دیدار ضمن قدردانی از همسایگی نیک ایران و با تأکید به توازن در تراز تجارت و رفع موانع در عرصه تجارت میان دوکشور اظهار داشت: بعد از حکومت جدید در افغانستان زمینه افزایش دادوستد مساعد شده و با ظرفیتی که افغانستان و ایران در بخش‌های مختلف دارند، می‌توان میزان تجارت را افزایش داد.

وی همچنین اعلام کرد اکنون روند طی مراحل اسناد و صدور مجوز نسبت به گذشته سهل‌تر شده و سرمایه‌گذاران ایرانی نیز می‌توانند مانند یک افغان در افغانستان سرمایه‌گذاری کنند.

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان