میزگرد انگلیس و ژاپن در دوحه درباره مسائل زنان افغانستان

زنان افغانستان

درحالی‌که مقامات غربی رسمیت‌ یافتن حکومت طالبان را به مسائل حقوق بشری مشروط کرده‌اند، انگلیس و ژاپن در حاشیه نشست دوحه میزگردی درباره مسائل زنان افغانستان برگزار کردند.

به گزارش اتحادنیوز، سفارت انگلیس برای افغانستان در اطلاعیه‌ای از دیدار کاردار این سفارتخانه با مقامات ژاپنی درباره مسائل حقوق بشری در افغانستان خبر داد.

سفارت انگلیس در این بیانیه تصریح کرد که حقوق زنان و دختران افغانستان قابل مذاکره نیست و این کشور از در این مسئله کوتاه نخواهد آمد.

بیانیه افزود: انگلیس و ژاپن میزگردی را درباره زنان، صلح و امنیت در افغانستان برگزار کردند تا درباره اقداماتی که می‌توان برای حمایت از زنان و دختران در افغانستان انجام داد بحث و تبادل نظر شود.

این میزگرد در حاشیه نشست دوحه درحالی برگزار شد که مقامات غربی همواره رسمیت‌ یافتن حکومت طالبان را به مسائل حقوق بشری مشروط کرده‌اند.

از سوی دیگر طالبان ضمن رد اتهامات حقوق بشری مقامات غربی، تأکید می‌کند غربی‌ها از این مسئله به عنوان ابزار فشار استفاده می‌کنند.

«امیرخان مقتی» وزیر خارجه حکومت طالبان پیش از این اعلام کرده بود کشورهای غربی با موضوعات حقوق بشری برخورد دوگانه دارند.

وزیر خارجه حکومت طالبان با اشاره به کشتار هزاران فلسطینی تاکید کرده بود چرا غربی‌ها درباره اقدامات رژیم اسرائیل چیزی نمی‌گویند.

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان