نشست دوحه در غیاب طالبان امروز آغاز می‌شود

نشست دوحه

نشست دو روزه سازمان ملل درباره افغانستان با حضور نمایندگان ویژه کشورها و در غیاب طالبان، امروز در دوحه، پایتخت قطر آغاز می‌شود.

به گزارش اتحادنیوز، نشست دو روزه سازمان ملل درباره افغانستان با حضور نمایندگان ویژه کشورها امروز (یکشنبه، 29 بهمن) با حضور دیپلمات‌های 25 کشور جهان و نمایندگان جامعه مدنی افغانستان در دوحه، پایتخت قطر آغاز می‌شود.

طالبان هم در این نشست دعوت شده بود، اما شب گذشته در بیانیه‌ای تصریح کرد به دلیل عدم پذیرش خواسته‌هایش از حضور در دوحه خودداری می‌کند.

در این بیانیه آمده است: ‌وزارت امور خارجه به سازمان ملل متحد تصریح کرده است درصورتی اشتراک ما در نشست دوحه مفید خواهد بود که امارت اسلامی به‌عنوان یگانه طرف مسئول به نمایندگی از افغانستان شرکت کرده و زمینه برای گفتگوهای شفاف در سطح عالی میان هیئت افغانستان و سازمان ملل متحد در مورد تمامی مسائل مساعد شود؛ اما به دلیل عدم پیشرفت دراین‌باره، اشتراک بی‌نتیجه توسط امارت مفید دانسته نشد.

پیش از این سازمان ملل اعلام کرده بود نشست دوحه به‌منظور بحث درباره چگونگی افزایش مشارکت بین‌المللی به شیوه‌ای منسجم‌تر، هماهنگ‌تر و سازنده‌تر با افغانستان و همچنین پرداختن به ارزیابی‌های مستقل سازمان ملل برگزار می‌شود.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان