«مجاهد»: بیانیه مونیخ به دنبال تشویش اذهان و علیه افغانستان است

بیانیه مونیخ

سخنگوی حکومت طالبان در واکنش به نشست امنیتی مونیخ اظهار داشت بیانیه برخی کشورها در نشست امنیتی مونیخ به دنبال تشویش اذهان و علیه افغانستان است.

به گزارش اتحادنیوز، «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی حکومت طالبان در واکنش به اعلامیه‌ مشترک 12 کشور در نشست امنیتی مونیخ گفت: برخی از کشورهایی که در نشست مونیخ شرکت داشتند اطلاعات بسیار نادرستی دریافت کردند و منابع اطلاعاتی آنها دقیق نیست یا اینکه برخی کشورها می‌خواستند از روی عمد تصویر نادرستی از افغانستان ارائه دهند.

وی افزود: افغانستان همچنان امن و آزاد و در صلح و آرامش است، معیشت و امنیت جانی و مالی مردم به عنوان مهم‌ترین حقوق افراد تأمین شده است و همه مسائل حقوقی به شدت پیگیری می‌شود. کمک و مساعدت مردمی تا حد زیادی افزایش یافته است و وضعیت اقتصادی مردم آهسته رو به جلو است.

وزرای خارجه 12 کشور در نشست امنیتی مونیخ در بیانیه‌‌ای مشترک تاکید کردند حکومت طالبان باید به طور کامل قوانین بین‌المللی به ویژه قوانین حقوق بشری را رعایت کند و از حقوق اساسی همه افغان‌ها از جمله اقلیت‌های قومی و مذهبی محافظت کند.

وزرای خارجه آلبانی، آندورا، بلژیک، بلغارستان، کانادا، فرانسه، آلمان، کوزوو، لیختن اشتاین، مغولستان، هلند و رومانی این بیانیه را در دومین روز از نشست امنیتی مونیخ منتشر کردند.

مجاهد ادامه داد: با این وجود باز هم برخی وضعیت افغانستان را نادرست جلوه می‌دهند، موضوعات خُرد را بزرگنمایی می‌کنند و به دنبال تشویش اذهان علیه افغانستاه هستند.

وی اظهارات و نگرانی وزیران خارجه 12 کشور اروپایی در نشست امنیتی مونیخ درباره افغانستان را مبنی بر و ضعیت حقوق‌بشری و تحرکات گروه‌های هراس‌افگن در افغانستان بی‌اساس و تبلیغات علیه این کشور خواند.

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان