حمله وحشیانه صهیونیست‌ها به بیمارستان «ناصر» در خان‌یونس

حمله

وزارت بهداشت فلسطین در غزه از شهادت یک بیمار و زخمی شدن بیش از ۱۰ نفر در حمله وحشیانه نظامیان صهیونیست به بیمارستان ناصر در خان یونس که تحت محاصره شدید قرار دارد خبر داد.

به گزارش اتحادنیوز، وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه امروز از حمله نیروهای اشغالگر به مجتمع پزشکی ناصر در خان یونس خبر داد که منجر به شهادت یکی از بیماران شد.

این وزارتخانه تاکید کرد که نظامیان دشمن امروز بخش ارتوپدی بیمارستان ناصر را مورد  هدف قرار دادند که منجر به شهادت یک بیمار و زخمی شدن بیش از 10 نفر از بیماران شد.

وزارت بهداشت غزه گزارش داد که لوله اکسیژن بیمارستان ناصر هم در نتیجه حملات اشغالگران آسیب دیده و نشست کرده که منجر به کاهش فشار اکسیژن در بیمارستان به ویژه بخش مراقبت‌های ویژه شده و جان بیماران را به خطر می‌اندازد.

به گزارش خبرنگار المیادین، نیروهای ارتش صهیونیستی با تیراندازی به سمت بخش‌های مختلف پزشکی بیمارستان ناصر از زخمی‌ها و کادر درمان خواستند از بخش‌ها بیرون بیایند.

جمعیت هلال احمر فلسطین هم به نوبه خود اعلام کرد که صهیونیست‌ها به شدت در حال بمباران اطراف بیمارستان امل در خان یونس هستند که خسارات زیادی به ساختمان این بیمارستان وارد کرده و ساختمان‌های مسکونی در مجاورت بیمارستان منفجره شده‌اند.

شب گذشته دکتر «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که اشغالگران محاصره بیمارستان ناصر در غرب خان یونس را تشدید کرده و به سمت هرکسی که از بیمارستان خارج می‌گردد تیراندازی می‌کنند. هیچ مکان امنی در مجتمع پزشکی ناصر وجود ندارند که تیم‌های پزشکی بتوانند در آنجا وظایف خود را انجام دهند و به بیماران و مجروحان رسیدگی کنند؛ زیرا حملات صهیونیست‌ها و بمباران‌های شدید در مجاورت بیمارستان ادامه دارد.

به گزارش وزارت بهداشت غزه، پرسنل بهداشتی، بیماران و همراهان آنها در بیمارستان ناصر در معرض خطر شدید قرار دارند و اشغالگران هنگام خروج آوارگان به سوی آنها تیراندازی می‌کنند و تعداد زیادی از آنها به شهادت می‌رسند یا زخمی می‌شوند. مدیریت مجتمع پزشکی ناصر به دلیل خطرات شدید ناشی از حملات نیروهای دشمن قادر به انتقال اجساد شهدا به سردخانه نیست.

القدره تاکید کرد، همچنین شمارش معکوس برای توقف ژنراتورهای برق حداکثر تا 72 ساعت دیگر در مجتمع پزشکی ناصر آغاز شده است. علاوه بر آن با کمبود شدید غذا برای تیم‌های پزشکی و بیماران و آوارگان مواجهیم و ذخایر دارو و لوازم مصرفی پزشکان در بخش مراقبت‌های ویژه و اورژانس و اطفال هم به شدت کم بوده و رو به اتمام است. حتی در اینجا آب آشامدینی نیز یافت نمی‌شود.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان