مسیر ثبات افغانستان از توجه به گروه تماس منطقه‌ای می‌گذرد

مسیر ثبات افغانستان

در آستانه برگزاری نشست سازمان ملل برای افغانستان در دوحه، حسن کاظمی قمی، سفیر و نماینده ویژه رییس جمهور ایران در امور افغانستان در شبکه ایکس اعلام کرد که مسیر استقرار ثبات در افغانستان، از توجه دیگران به ابتکار گروه تماس منطقه‌ای می‌گذرد.

به گزارش اتحادنیوز، حسن کاظمی قمی، سفیر و نماینده ویژه رییس جمهور ایران در امور افغانستان در شبکه ایکس نوشت: حکومت سرپرست دو شرط مهم را برای مشارکت خود در دوحه را اعلام کرد.

او در ادامه تاکید کرد: فرصت خوبی است معلوم شود گزاره یافتن راهی منصفانه برای تعامل که ذیل اهداف نشست آمده چه میزان جدی است؟

به نوشته نماینده ویژه رییس جمهور در امور افغانستان «اگر مسیر کمیته تماس منطقه‌ای مورد توجه دیگران قرار گیرد، مسیر تعامل دنبال شود با افغانستان باثبات روبه‌رو خواهیم شد.»

مسیر ثبات افغانستان

گفتنی است که نشست دوحه برای افغانستان به ابتکار سازمان ملل، اواخر ماه جاری در پایتخت قطر برگزار می‌شود و در آن نمایندگان کشورها درباره پیشنهادات فریدون سینیرلی اوغلو، هماهنگ‌کننده سازمان ملل در امور افغانستان درباره پیوستن این کشور به جامعه بین‌المللی، مسیرهای تعامل با حکومت سرپرست در کابل و تعیین نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان تصمیم می‌گیرند.

کشورهای منطقه و حکومت سرپرست افغانستان اما با هرگونه تعیین نماینده ویژه سازمان ملل برای افغانستان در حالی که دفتر یوناما در کابل فعال است مخالفت و بر پی‌گیری ابتکار گروه تماس منطقه‌ای برای حل مسایل افغانستان تاکید کرده‌اند.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان