تمایل هند به سرمایه‌گذاری در بخش انرژی و آب افغانستان

هند

وزارت انرژی و آب هیئت حاکمه افغانستان از تمایل سرمایه گذاران هندی در بخش پروژه‌های آبی در این کشور خبر داد.

به گزارش اتحادنیوز، «مطیع‌الله عابد»، سخنگوی وزارت انرژی و آب حکومت طالبان با اشاره به دیدار معاون این وزارتخانه به هیئت هندی اعلام کرد که برخی از سرمایه گذاران کشور اطمینان داده‌اند که در بخش آب به ویژه در اجرای پروژه‌های آبی در افغانستان سرمایه گذاری کنند.

وی افزود: «در این دیدار سرمایه‌گذاران هندی درباره سرمایه‌گذاری در بخش منابع آبی علاقه‌مندی نشان داده‌اند و از سوی وزارت انرژی و آب افغانستان نیز از آن استقبال شده است».

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان نیز پیش‌تر گفته بود: «افغانستان زمینه‌های خوب سرمایه‌گذاری را دارد. سرمایه گذاران هم بدون هیچ استثنائی می‌توانند در اینجا سرمایه‌گذاری کنند و نیز قوانین آسانی برای سرمایه‌گذاری در افغانستان وضع شده است. امنیت نیز تأمین است بنابراین سرمایه‌گذاران هراسی نداشته باشند».

برخی از کارشناسان امور آب در افغانستان معتقدند در مسیر اجرای پروژه‌های حوزه مدیریت آب و تولید انرژی، همکاری شرکت‌های خارجی با شرکت‌های داخلی ضروری است.

«نجیب الله سدید» کارشناس مسائل افغانستان به طلوع نیوز گفته است: ابتدا قوانین سرمایه‌گذاری را برای سرمایه گذاران خارجی آسان‌تر و جذاب‌تر کنیم و نکته دوم اینکه کشور ما باید ثبات سیاسی داشته باشد، زیرا ثبات سیاسی باعث می‌شود سرمایه‌گذاران خارجی احساس رضایت و اطمینان کنند و سرمایه گذاران آینده باشند.

پیش از این نیز وزارت انرژی و آب حکومت افغانستان از ایجاد یک کمیته با هدف جلب و جذب سرمایه در بخش‌های آب و انرژی خبر داده بود.

 

آخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان